کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر (مازندران) امضا شد

کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر (مازندران) توسط روسای جمهور 5 کشور ایران، روسیه، قزاقستان، ترکمنستان و آذربایجان امضا شد.

روسای جمهور روسیه، قزاقستان، ایران، آذربایجان و ترکمنستان کنوانسیون حقوقی وضعیت دریای خزر (مازندران) را امضا کردند.
در پنجمین اجلاس خزر (مازندران)، ولادیمیر پوتین، نورسلطان نظربایف، حسن روحانی، الهام علی اف و قربان‌قلی بردی محمدوف، سند تعیین وضعیت قانونی دریای خزر (مازندران) را تأیید کردند.
کار بر روی این سند از سال ۱۹۹۶ ادامه داشته است و این در حالی است که درخصوص پیش نویس آن با حضور وزرای خارجه‌ی 5 کشور در ۴ تا ۵ دسامبر ۲۰۱۷ در مسکو توافق شده بود.
پروتکل هم‌کاری در زمینه‌ی مبارزه با تروریست در دریای خزر (مازندران)، پروتکل هم‌کاری در زمینه‌ی مبارزه با جرایم سازمان یافته در دریای خزر (مازندران)، موافقت‌نامه‌ی بین دولت‌های کشورهای ساحلی دریای خزر (مازندران) در مورد هم‌کاری‌های اقتصادی، موافقت‌نامه‌ی بین دولت‌های کشورهای ساحلی در زمینه‌ی حمل و نقل، موافقت‌نامه‌ی پیش‌گیری از حوادث در دریای خزر (مازندران) و پروتکل هم‌کاری و تعامل نهادهای مرزبانی کشورهای ساحلی دریای خزر (مازندران) اسنادی بودند که ۵ کشور در راستای تقویت هر چه بیش‌تر هم‌کاری‌های خود در حوزه‌ی دریای خزر (مازندران) به امضا رساندند.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
523386
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
54
241
452
521224
5252
14246
523386

آی‌پی شما: 35.175.248.25
امروز: سه شنبه، 31 ارديبهشت 1398