استعفایی غیرمنتظره برای یک انتصابی غیرمنتظره؟

این روزها بازار شایعات انتخاب استاندار کرمان داغ شده است و هر روز شایعاتی درباره‌ی افراد مختلف برای جهت سکانداری استانداری کرمان به گوش می‌رسد.

از شهباز حسن پور نماینده‌ی مردم سیرجان و بردسیر در خانه‌ی ملت، علی اصغر ابوسعیدی رستمی رییس سابق دانشگاه پیام نور کشور، محمد جواد فدایی سرپرست فعلی استانداری کرمان و مسعود مرسل پور فرماندار قرچک به عنوان گزینه‌های پیش‌نهادی مجمع نمایندگان استان کرمان به وزارت کشور تا استاندار سابق خوزستان و سیستان و بلوچستان در دولت یازدهم ...
طی روزهای گذشته در شبکه‌های مجازی صحبت از نامی دیگر برای انتخاب استانداری کرمان است. فرشید گلی زاده کرمانی متولد 1354 در کرمان دارای مدرک کارشناسی مهندسی کامپیوتر و کارشناسی ارشد مدیریت MBA از دانشگاه صنعتی شریف و دکترای مدیریت دانش از دانشگاه شفیلد است.
وی مشاور محمد رضا عارف در انتخابات ریاست جمهوری سال 92 و فردی است که در روزهای انتخابات ریاست جمهوری یازدهم و مجلس دهم همیشه در کنار محمد رضا عارف کاندیدای اصلاح‌طلب دیده می‌شد.
فرشید گلی زاده هم‌چنین در سال ۱۳۹۵ و به درخواست وزیر ورزش و جوانان وقت محمود گودرزی به عضویت غیرموظف هیأت مدیره باشگاه فوتبال پرسپولیس تهران درآمد تا به ساماندهی اقتصادی باشگاه کمک کند.
گلی زاده در فروردین سال ۹۳ و کم‌تر از یک ماه بعد از حضور در هیأت مدیره‌ی شرکت فروشگاه‌های رفاه به عنوان رییس هیأت مدیره از سوی بانک ملی ایران منصوب شد و در مدت کوتاهی موفق شد این مجموعه ورشکسته را رونق دوباره‌یی ببخشد.
علت و انگیزه‌ی این استعفا با وجود کارنامه‌ی موفق مدیریتی او هنوز مشخص نیست اما به احتمال زیاد می‌توان حدس زد که چنین تصمیی برای آن بوده است که به زودی او سکانداری مجموعه‌یی دیگری شاید استانداری کرمان را برعهده می‌گیرد.
بنابر اعلام مجموعه‌ی فروشگاه‌های زنجیره‌یی رفاه، مدیریت مبتنی برجدیدترین اصول علم مدیریت از شاخصه‌های اصلی گل‌زاده بود.
بهره‌گیری از اصول مدیریتی مدرن در کنار ارتباط و تعامل سازنده با نیروهای زیرمجموعه باعث شد تا فروشگاه‌های رفاه که در زمان دولت دهم با انبوهی از مشکلات و کم‌بودهای مالی دست و پنجه نرم می‌کرد، طی مدت کم‌تر از ۴ سال چنان متحول شود، که این مجموعه یکی از بهترین برندهای فروشگاه‌های زنجیره‌یی در کشور لقب بگیرد. گل‌زاده با اتکا به توان نیروهای متخصص و نیز استفاده از متدهای جدید مدیریت سازمان‌ها موفق شد تعداد فروشگاه‌های مجموعه رفاه را در مدت 3 سال و چند ماه به عدد ۲۲۰ برساند و در عین حال این مجموعه‌ی عظیم با هزاران پرسنل را به یک بنگاه موفق، سربلند و سودآور خصوصی تبدیل کند.
فروشگاه‌های زنجیره‌یی رفاه در زمان تصدی‌گری گل‌زاده در زمینه‌ی برندیگ کالاهای ایرانی هم عمل‌کرد درخور تحسینی داشت. به طوری که بسیاری از محصولات داخلی که تنها به دلیل ضعف در بسته‌بندی و عدم ارایه‌ی مناسب سهمی از فروش بازار نداشتند، با استفاده از امکانات این مجموعه به فروش فوق‌العاده‌یی دست پیدا کردند اما از سوی دیگر گلی زاده یک بار دیگر در سال 95 نیز بر سر زبان‌ها افتاد.
در زمانی که فیش‌های نجومی مدیرعامل بانک رفاه رونمایی و پس از آن نیز وام‌های میلیونی بیمه ایران و ماجرای اختلاس در صندوق ذخیره فرهنگیان مطرح شد، حقوق بالغ بر 24 میلیونی گلی زاده در فروشگاه رفاه نیز از سوی برخی رسانه‌ها وی را دوباره در فهرست اخبار مهم کشور قرار داد. ضمن آن‌که کاهش سود شرکت فروشگاه‌های رفاه در سال 94، عدم تجربه کافی در اداره‌ی یک بنگاه اقتصادی فعال در زمینه‌ی خرده فروشی و به کارگیری چهره‌های نزدیک به یک جریان خاص سیاسی از دیگر مواردی بود که در سال‌های گذشته به عمل‌کرد این چهره از سوی منتقدین شده بود.
حال باید نشست و منتظر تصمیمی از جنس تصمیم کبرا وزیر کشور و رییس جمهور برای انتخاب استاندار کرمان بود.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
523380
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
48
241
446
521224
5246
14246
523380

آی‌پی شما: 35.175.248.25
امروز: سه شنبه، 31 ارديبهشت 1398