بنابر گزارش روزنامه فیگارو؛

فرانسه از پایگاهی در خاک خود به سوریه حمله می‌کند

روزنامه فرانسوی فیگارو از احتمال بالای حمله‌ی نظامی به سوریه از پایگاهی در شمال شرق فرانسه خبر داد.

با توجه به تصمیم دولت فرانسه برای حمله‌ی نظامی به سوریه در واکنش به استفاده ارتش سوریه از تسلیحات شیمیایی در شهر دوما، روزنامه فرانسوی فیگارو چاپ پاریس گزارش داد که به احتمال بسیار این حمله به جای پایگاهی در خاورمیانه از یک پایگاه هوایی مستقر در خاک فرانسه صورت خواهد گرفت.
طبق گزارش روزنامه فیگارو، مرکز فرماندهی ارتش فرانسه طرح‌های ممکن و قابل اجرا برای حمله به سوریه را به امانوئل ماکرون رییس جمهور این کشور ارایه کرده است.
این روزنامه هم‌چنین با اشاره به گفته‌های کارشناسان نیروی هوایی گزارش داد که در صورت موافقت با اقدام نظامی، محتمل‌ترین سناریو برای حمله فرانسه به سوریه از پایگاه سنت دیزیه در شمال شرق فرانسه به جای پایگاه‌های این کشور در کشورهای اردن و امارات متحده عربی است؛ چرا که این کشورها تمایلی به وارد شدن به صحنه‌ی عملیات نظامی علیه سوریه ندارند.
گفتنی است که گزارش‌ها در خصوص حمله‌ی شیمیایی به شهر دوما در سوریه در رسانه‌های وابسته به مخالفان دولت سوریه منتشر شد. از آن پس، اتحادیه‌ی اروپا و آمریکا بیدرنگ بشار اسد رییس جمهور سوریه را برای این حمله مقصر دانستند؛ ادعایی که از سوی دمشق رد شد.
در شرایطی که دولت‌های غربی هنوز هیچ‌گونه شواهد و مدارک محکمی برای اثبات وقوع این حمله‌ی شیمیایی ارایه نکرده‌اند، امانوئل ماکرون رییس جمهور فرانسه اعلام کرد که دولت‌های فرانسه، آمریکا و انگلیس برای تصمیم گیری در خصوص اجرا یا عدم اجرای عملیات‌های نظامی علیه سوریه در واکنش به حمله‌ی شیمیایی دوما با یک‌دیگر بحث و گفت‌وگو کرده‌اند.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
564545
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
56
188
803
562129
4884
8888
564545

آی‌پی شما: 18.208.187.169
امروز: چهارشنب، 01 آبان 1398