اتحادیه‌ی اروپا در حال بررسی اعمال تحریم‌های موشکی علیه ایران است

خبرگزاری رویترز به نقل از منابع دیپلماتیک از بررسی تحریم‌های موشکی جدید علیه ایران از سوی اتحادیه‌ی اروپا خبر داد.

خبرگزاری رویترز در خبری به نقل از منابع دیپلماتیک اعلام کرد که نمایندگان کشورهای عضو اتحادیه‌ی اروپا امروز در نشستی اعمال تحریم‌های موشکی جدید علیه ایران را بررسی کرده‌اند.
براساس این خبر اعضای اتحادیه‌ی اروپا در تلاش هستند تا این تحریم‌ها تا نشست روز ۱۶ آوریل (۲۷ فروردین) وزرای خارجه‌ی اتحادیه، نهایی شود.
یک دیپلمات در گفت‌وگو با رویترز گفت: هدف این است که تا پیش از یا در شورای امور خارجی در ماه آوریل، یک تصمیم نهایی درباره‌ی ایران اتخاذ شود.
رویترز در گزارش خود با استناد به سند محرمانه‌یی که به دست این خبرگزاری رسیده آورده است که انگلستان، فرانسه و آلمان پیش‌نهاد کرده‌اند که تحریم‌های تازه‌یی به بهانه‌ی برنامه‌ی موشکی و نقش ایران در سوریه، علیه ایران وضع شود.
تصویب این تحریم‌ها، نیازمند رای مثبت تمام ۲۸ عضو اتحادیه‌ی اروپاست.
هم‌چنین دیپلمات دیگری به این خبرگزاری گفته است که اعضای اتحادیه‌ی اروپا در حال بحث درباره‌ی اسامی افرادی هستند که احتمال دارد در فهرست تحریم قرار گیرند.
تحریم‌های مد نظر اروپا، تحریم‌هایی نیستند که ذیل برجام رفع شده‌اند، بلکه قرار است شماری از افرادی که اروپا معتقد است در برنامه‌ی موشکی ایران و در حمایت ایران از نظام سوریه نقش داشته‌اند، تحریم شوند. این افراد از ورود به اتحادیه‌ی اروپا منع شده و اگر در کشورهای عضو این اتحادیه دارایی داشته باشند، این دارایی‌ها هم بلوکه می‌شود.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
564543
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
54
188
801
562129
4882
8888
564543

آی‌پی شما: 18.208.187.169
امروز: چهارشنب، 01 آبان 1398