اروپا تحریم‌های ضد روسی را ۶ ماه دیگر تمدید کرد

 

شورای اروپا از تمدید تحریم‌‌های ضد روسیه به مدت ۶ ماه دیگر خبر داد.

شورای اروپا اعلام کرد که تحریم‌‌ها علیه روسیه را به مدت ۶ ماه دیگر تمدید می‌‌کند.
شورای اروپا دلیل چنین اقدامی را تضعیف یا تهدید یک‌پارچگی ارضی کشور اوکراین اعلام کرده است.
در بیانیه‌ی صادره از سوی شورای اروپا در این خصوص آمده است: در 12 ماه مارس سال ۲۰۱۸، شورا تدابیر محدود کننده‌‌یی را علیه اقدام مسکو در زمینه‌ی نقض حاکمیت و یک‌پارچگی ارضی اوکراین به انجام رساند و این موضوع به مدت ۶ ماه دیگر یعنی تا ۱۵ سپتامبر سال ۲۰۱۸ تمدید شده است.
گفتنی است، در حالی که کریمه در سال ۲۰۱۴ با اجرای یک همه پرسی به الحاق مجدد خود به روسیه قاطعانه رای داد؛ غرب می‌کوشد تا این اقدام را به عنوان تعدی مسکو به اوکراین قلم‌داد کند.
در همین رابطه، توافق‌نامه‌ی خروج سلاح‌های سنگین از مناطق درگیری شرق اوکراین شامل «دونستک» و «لوهانسک» اواخر ماه دسامبر سال ۲۰۱۵ به امضا رسید و به موجب آن اوکراین و جدایی طلبان روس‌گرا ۴۰ روز فرصت داشتند تا به طور کامل این تسلیحات خود را از منطقه خارج کنند.
لازم به ذکر است، تا کنون اعضای گروه موسوم به «نرماندی» با هدف برقراری صلح میان گروه‌های درگیر در شرق اوکراین چندین نشست برگزار کرده‌اند.
در ۱۱ فوریه سال ۲۰۱۵، این گروه با حضور رهبران اوکراین، روسیه، فرانسه و آلمان، موفق شد توافق صلحی موسوم به «پیمان مینسک» را در شهر مینسک پایتخت بلاروس به امضا برساند. این توافق مجموعه گام‌هایی برای اتمام منازعات در مناطق بحرانی شرق اوکراین را در خود جای داده است. توافق مذکور، دربرگیرنده‌ی آتش بس، خارج کردن تسلیحات از مناطق درگیری، تبادل زندانیان و انجام اصلاحات قانون اساسی بود.
در این میان غرب روسیه را متهم به دامن زدن به بحران شرق اوکراین می‌کند حال آن که روسیه این اتهام را رد کرده است و همواره بر التزام خود به اصول توافق مینسک پافشاری می‌کند.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
564561
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
72
188
819
562129
4900
8888
564561

آی‌پی شما: 18.208.187.169
امروز: چهارشنب، 01 آبان 1398