حواشی روز اول ثبت نام انتخابات در شیراز

ثبت نام از کاندیداهای انتخابات مجلس شورای اسلامی در حالی در فرمانداری شیراز آغاز شد که خبرنگاران نیز با مشکلات جدیدی از جمله محدودیت حضور در محل ثبت نام نامزدها دست و پنجه نرم کردند.

از ساعت ٨ صبح ١٠ آذر ماه ماراتن انتخابات آغاز شد و به صورت رسمی هم فرایند ثبت نام از ساعت ١٠ صبح شروع شد.
در اولین روز از ثبت نام از کاندیداهای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی خبرنگاران که برای پوشش خبری این رویداد در محل فرمانداری حضور داشتند نیز با مشکلاتی مواجه شدند.
پیش‌تر و در سال‌هایی که فرایند انتخابات در فرمانداری شیراز برگزار می‌شد شاهد بودیم که خبرنگاران با حضور در طبقه پنجم فرمانداری و حضور در سایت انتخاباتی امکان گفت‌وگو با کاندیداهای نهایی را داشتند اما امسال با حضور در فرمانداری از حضور افراد در طبقه پنجم ممانعت به عمل آمد.
پس از این موضوع بود که جلسه‌یی با فرماندار شیراز برگزار شد و مسایل مطرح شد.
موضوعاتی که در این جلسه مطرح شد بیش‌تر تأکید بر حضور خبرنگاران در سایت انتخاباتی و گفت‌وگو با کاندیداهای احتمالی بود که این موضوع نیز با پذیرش فرماندار شیراز مواجه شد.
محمدرضا امیری فرماندار شیراز در این دیدار با خبرنگاران خاطرنشان کرد: علت عدم حضور خبرنگاران در سایت انتخاباتی نبود فضای کافی برای حضور اصحاب رسانه است.
وی افزود: میز خدمتی که در طبقه اول واقع شده است و رو‌به‌روی سالن آمفی تآتر فرمانداری که محلی برای مشاهده و نظارت مدارک کاندیداها است به عنوان جایگاه اصحاب رسانه در نظر گرفته شده است.
امیری ادامه داد: روزانه سعی شده است تا گزارش عمل‌کرد ستاد انتخابات فرمانداری شیراز از طریق رسانه‌های مختلف به اطلاع مردم فارس و شیراز برسد تا مردم در جریان انتخابات پیش‌رو قرار گیرند.
فرماندار شیراز هم‌چنین روابط عمومی خود را مکلف کرد تا امکان حضور 5 نفر در ساعات مختلف را در ستاد انتخابات فراهم کند تا امکان گفت‌وگو خبرنگاران با کاندیداهای نهایی فراهم شود.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
580719
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
234
158
234
579220
3435
11046
580719

آی‌پی شما: 3.91.106.223
امروز: یکشنبه، 24 آذر 1398