سردار یدالله جوانی، معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی:

اعتراضات اخیر در ۴۰ سال پس از انقلاب بی‌نظیر بود

یدالله جوانی، معاون سیاسی سپاه پاسداران ایران اعتراض‌های اخیر این کشور را در طول ۴۰ سال پس از انقلاب بی‌نظیر خواند.

این سردار سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که روز جمعه ۸ آذر به مناسبت هفته‌ی بسیج در اصفهان سخن می‌گفت، افزود:‌ ما حوادثی هم در ماه‌های ابتدایی انقلاب داشتیم از حیث بی‌ثبات‌سازی داشتیم و در آن حوادث اکثراً مناطق قومیتی مورد توجه بود اما اتفاقی که در روزهای پایانی آبان ‌ماه رخ داد مسأله‌یی گسترده و جدید بود.
وی گفت: اعتراضات از روز جمعه به صورت محدود شروع شد و در روزهای شنبه و یک‌شنبه به صورت گسترده و در ۲۹ استان و سدها شهر ادامه یافت.
وی در ادامه افزود: در ۱۱۰ نقطه از استان اصفهان اعتراضات و درگیری رخ داد و این استان از حیث تجمعات بعد از استان‌های فارس و تهران رتبه سوم کشور را در اختیار دارد.
سردار جوانی در مورد استفاده از نیروهای امنیتی برای برخورد با اعتراض‌ها گفت: نباید انتظار حضور همه ‌جانبه‌ی نیروها را داشت. اگر این چنین بود باید هر جا که تعدادی محدود جمع می‌شوند سریعاً نیروهای پلیس به آن مکان اعزام شوند.
وی افزود:‌ مردم به صورت طبیعی دست به اعتراض می‌زنند و نیروهای حق دخالت در اعتراضات را ندارند تا زمانی که اعتراض به اغتشاش کشیده شود.
سردار جوانی از دو استانی که در آن‌ها اعتراض روی نداده است نام نبرد اما تأکید کرد که دامنه اعتراض‌های آبان‌ ماه در ایران از روی‌دادهای سال ۸۸ گسترده‌تر بوده است.
سازمان عفو بین‌الملل روز جمعه شمار کشته‌ شدگان در جریان اعتراضات ایران را دست کم ۱۶۱ نفر ذکر کرده است! پایگاه خبری کلمه نزدیک به میرحسین موسوی، از رهبران محصور نیز شمار کشته ‌شدگان اعتراضات پس از افزایش قیمت بنزین در ایران را دست‌کم ۳۶۶ نفر اعلام کرده است!

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
590664
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
123
788
1266
588332
5937
7443
590664

آی‌پی شما: 3.227.2.246
امروز: سه شنبه، 08 بهمن 1398