هشدار امام جمعه شیراز به شورای تأمین فارس:

اگر با اخلالگران نظم مقابله نشود شخصا به میدان می‌آیم

نماینده ولی فقیه در فارس با هشدار به شورای تأمین استان گفت: اگر شورای تأمین نتواند با اخلالگران نظم و امنیت در شیراز مقابله کند، به هم‌راه بسیج مردمی به میدان می‌آیم.

آیت الله لطف الله دژکام در جمع گروهی از علما و بسیجیان استان فارس گفت: امروز مسأله‌ی اصلی مشکلاتی است که به لحاظ مالی و جانی متوجه همه شهروندان این شهر شده است و طبق گفته بسیاری از کسانی که در میدان حضور داشتند و اطلاع موثقی که به بنده رسیده است، عوامل اصلی و لیدرهای اغتشاشات شیراز، شیرازی و حتا استان فارسی نیستند.
وی ادامه داد: واقعیت این است که ادامه وضعیت کنونی به معنای به خطر افتادن جان و مال شهروندان و حتا با مشکل مواجه شدن زندگی روزمره مردم است و موضوع مهم آن است که با این وضعیت چه باید کرد؟
نماینده ولی فقیه در استان فارس بیان کرد: تحلیل این‌که دلیل بروز این وضعیت چیست طولانی خواهد بود و امروز هم فرصت تحلیل نیست، امروز اگر کسی کوتاهی کرده باشد، نباید خودش را توجیه کند، باید بگوید که کارم را درست انجام نداده‌ام اما جبران می‌کنم.
امام جمعه شیراز با طرح این سوال که چه کسی نمی‌داند که اتفاقاتی که در کف خیابان دارد رقم می‌خورد غلط و اشتباه است؟ گفت: قبل از هرچیز باید از بروز کار غلط جلوگیری کرد.
وی ادامه داد: به شورای تأمین و مسوولان امنیت استان فارس صراحتاً اعلام کرده‌ام که یا شورای تأمین قادر به جمع کردن عده قلیل اغتشاشگران است یا از فردا شخصاً وارد میدان خواهم شد.
آیت الله دژکام عنوان کرد: انقلاب ما مردمی بود و بسیج هم نماد بارز و عیان مردمی بودن نظام ماست و هرگاه انقلاب اسلامی با ‌یی مواجه شده است، این بسیج بود که با حضور در کف میدان غائله را ختم کرده است.
وی اضافه کرد: به همه‌ی دوستداران انقلاب و نظام می‌گویم برای مقابله با فتنه، به پایگاه‌های بسیج مراجعه کنید و در آن‌جا سازماندهی شوید تا در چارچوب قانون، نیروی ملت علیه فتنه یک بار دیگر به خروش دربیاید.
امام جمعه شیراز ادامه داد: آن‌هایی که در صدد تخریب و بر هم ریختن شهر هستند، کسانی که به قرآن اهانت می‌کنند، کسی که مسجد را آتش می‌زند و غارت می‌کند، یعنی هیچ‌کس را و قرآن و اسلام را قبول ندارد؛ هر کس که یک کلمه از خدا و دین خدا شنیده باشد و باور داشته باشد، چنین کاری را نمی‌کند.
نماینده ولی فقیه در فارس گفت: کسی که چنین کارهایی را انجام می‌دهد با اصل موجودیت اسلام و مسلمانان مشکل دارد.
وی با اشاره به این‌که ما انقلاب، دیانت، اسلامیت خود را حفظ خواهیم کرد، بیان کرد: انتظار ما از شورای تأمین استان برخورد با این عوامل است؛ بحث ما در مورد گرانی بنزین نیست، بحث این است که به اسم مطالبه‌ی مردم مسجد را آتش می‌زنند.
امام جمعه شیراز اضافه کرد: زورشان به طلبه‌یی رسیده است که همه‌ی زندگیش ماهیانه ۶۰۰۰۰۰ تومان است؛ این‌ها با دین خدا مشکل دارند؛ می‌گویند: چرا راه شهدا را ادامه می‌دهید، چرا پای دین‌تان ایستاده‌اید، چرا پای نظام اسلامی ایستاده‌اید، انتظار از مدیران امنیتی شهر این است که مواجهه درست و قانونی و محکم داشته باشند.
آیت الله دژکام بیان کرد: اعلام کرده و میکنم که مسوولان امنیتی استان و شورای تأمین اگر میتوانند این اوضاع را مدیریت کنند، بسم الله، اگر نه بنده شخصاً به هم‌راه بسیج و عاشقان نظام، انقلاب و دل‌سوزان وارد میدان خواهم شد.
وی افزود: لیدرهای این جریان که انحراف فکری دارند، تعداد بسیار معدودی هستند، عده‌یی هم در این میان هستند که موج هیجانات آن‌ها را هم‌راه کرده است، این گروه را می‌توان ارشاد و توجیه کرد اما با لیدرها باید برخورد شود.
امام جمعه شیراز گفت: اگر مدیری در این مسیر سرد باشد، خود را نشان خواهد داد؛ ما برای دفاع از دین، اسلامیت و نظام اسلامی از جان خود نمی‌ترسیم؛ ضعف مدیریت‌ها هم به موقع حل می‌شود اما امروز اصل، پایان دادن به این مسایل است و من مطمئن هستم جوانان انقلابی این شهر در صورت لزوم و ورود به این مسایل، اغتشاشات را جمع می کنند.
وی بیان کرد: پس از پایان این اغتشاشات نیز باید امت ولایت‌مدار ما آماده باشند تا با حضور در میدان، حماسه دیگری از جنس ۹ دی خلق کنند.
نماینده ولی فقیه در فارس ادامه داد: این نکته را هم عرض کنم که اگر اصلاح درون ساختار مدیریتی ما انجام نشود، در آینده هم بیش‌تر چنین خطرهایی به سراغ ما خواهد آمد لذا بعد از پایان دادن به اغتشاشات امروز، باید به فکر اصلاح درون ساختار باشیم.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
589325
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
119
136
993
587359
4598
7443
589325

آی‌پی شما: 35.175.201.14
امروز: شنبه، 05 بهمن 1398