بشار اسد: دونالد ترامپ بهترین رییس جمهور آمریکاست

بشار اسد، رییس جمهوری سوریه روز پنج‌شنبه ۳۱ اکتبر در گفت‌وگو با تلویزیون ملی این کشور، دونالد ترامپ، رییس جمهوری ایالت متحده را بهترین رییس جمهور آمریکا خواند و گفت: او فرد شفافی است.

اسد در این مصاحبه گفت: وقتی صحبت از رییس جمهور ترامپ می‌شود، شما ممکن است از من سؤالی بپرسید و من هم پاسخی دهم که شاید عجیب به نظر برسد. به شما می‌گویم او بهترین رییس جمهور آمریکا است. چرا؟ نه به خاطر این‌که سیاست‌های او خوب است بلکه به این خاطر که او شفاف‌ترین رییس جمهوری آمریکاست.
مرتکب جنایت شدند و جایزه نوبل گرفتند
بشار اسد در بخش دیگری از این مصاحبه گفت: همه روسای جمهوری ایالات متحده مرتكب جنایاتی می‌شوند و در نهایت به دریافت جایزه نوبل نائل می‌شوند و به عنوان مدافع حقوق بشر و اصول منحصر به فرد و ناب آمریكایی و غربی ظاهر می‌شوند.
وی افزود: همه‌ی آ‌ن‌ها جزو گروه جنایتکارند که تنها منافع لابی‌های آمریکایی و شرکت‌‌های بزرگ اسلحه‌سازی، نفت و دیگر موارد را تأمین می‌کنند اما ترامپ با شفافیت می‌گوید: ما نفت می خواهیم، این واقعیت سیاست آمریکا دست‌کم پس از جنگ جهانی دوم به بعد بوده است.
آیا چیزی بیش‌تر از یک دشمن شفاف می‌خواهیم؟
بشار اسد در ادامه با اشاره به برخی جملات ترامپ از جمله: ما می‌خواهیم از شر این فرد خلاص شویم یا ما می‌خواهیم در ازای پول خدمات ارائه دهیم، گفت: این واقعیت سیاست آمریکا است، آیا ما چه چیزی بیش‌تر از یک دشمن شفاف می‌خواهیم؟
سخنان بشار اسد درباره دونالد ترامپ در حالی مطرح می‌شود که ایالات متحده پیش از این نیروهای خود را از سوریه خارج کرد، تصمیمی که خشم مبارزان کُرد مناطق شمال شرقی سوریه را به دنبال داشت.
ارتش ترکیه چهارشنبه ۱۷ مهر در عملیاتی نظامی با نام چشمه صلح و با هدف عقب راندن شبه نظامیان کرد از نوار مرزی وارد شمال شرق سوریه شد.
ارتش سوریه در سال ۲۰۱۲ و با گسترش جنگ داخلی در این کشور از مناطق کردنشین در شمال این کشور خارج شد. پس از خروج ارتش سوریه اداراه این سرزمین‌ها عملاً به حزب اتحاد دموکراتیک سوریه و نیروهای مسلح آن واگذار شد.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
590645
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
104
788
1247
588332
5918
7443
590645

آی‌پی شما: 3.227.2.246
امروز: سه شنبه، 08 بهمن 1398