داعش مرگ ابوبکر البغدادی را تأیید کرد

جانشین البغدادی تعیین شد

گروه موسوم به خلافت اسلامی، داعش ۴ روز پس از کشته شدن ابوبکر بغدادی مرگ سرکرده این گروه افراطی را تأیید کرد و جانشین وی را نیز تعیین کرد.

داعش با انتشار یک پیام صوتی ابراهیم الهاشمی القرشی را به عنوان جانشین ابوبکر بغدادی تعیین و معرفی کرده است.
ایالات متحده آمریکا روز ۲۷ اکتبر اعلام کرد: در جریان عملیاتی که با کمک‌های اطلاعاتی چند کشور و نیز به واسطه حضور سنگین نیروهای روس، سوریه و ترکیه در منطقه انجام شد رهبر داعش را در تونلی گیر انداخت و وی با فعال کردن کمربند انتحاری خود را منفجر کرده است.
دونالد ترامپ ساعاتی پس از انجام این عملیات طی سخنانی با تشریح جزییات این عملیات مرگ ابوبکر بغدادی را تأیید کرد. هم‌زمان با این عملیات مظلوم عبدی، فرمانده نیروهای دموکراتیک سوریه که نیروهای تحت امرش پیش‌تر هم‌کاری نزدیکی با نظامیان آمریکایی در مقابله با داعش در مناطق شمال شرق سوریه داشتند در سخنانی از کشته شدن ابوحسن المهاجر، سخن‌گوی داعش و دست راست ابوبکر بغدادی نیز در شهر مرزی جرابلس در استان حلب سوریه خبر داد.
پنتاگون نیز پس از آن اعلام کرد: بقایای جسد ابوبکر بغدادی به دریا ریخته شده است. یک مقام پنتاگون که نخواست نامش فاش شود با اعلام این مطلب از ارائه‌ی جزدیات بیش‌تر درباره‌ی محل به دریا انداختن بقایای جسد سرکرده داعش خودداری کرده بود.
در پیام صوتی ۷ دقیقه‌یی که به گروه داعش منتسب شده است این گروه افراط‌گرا هم‌چنین تهدید کرده است که انتقام جان رهبر سابق خود را می‌گیرد.
داعش به صورت ویژه آمریکا را خطاب این تهدید خود قرار داده است.
ابوبکر البغدادی از سال ۲۰۱۴، زمانی که بالای منبری در مسجد نور موصل اعلام خلافت کرد و پیروانش پس از آن کنترل مناطق وسیعی در خاک سوریه و عراق با جمعیت ۷ میلیون نفر را به دست گرفتند، در تیررس دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی کشورهای غربی و به ویژه آمریکا قرار گرفت و به مهم‌ترین مرد در تعقیب دنیا تبدیل شد.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
590642
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
101
788
1244
588332
5915
7443
590642

آی‌پی شما: 3.227.2.246
امروز: سه شنبه، 08 بهمن 1398