با میانجی یا بی میانجی آماده‌ایم با عربستان مذاکره کنیم

ایران می‌گوید: چه با میانجی و چه بدون آن آماده است تا با عربستان سعودی گفت‌وگو کند.

سید عباس موسوی، سخن‌گوی وزارت امور خارجه ایران در پاسخ به این پرسش که آیا عمران خان، نخست وزیر پاکستان به عنوان میانجی حامل پیامی برای ایران و عربستان خواهد بود، گفت: تا این لحظه موضوع میانجی‌گری مطرح نیست اما آخرین تحولات منطقه و بین‌المللی مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.
نخست وزیر پاکستان قرار است در سفری یک روزه به تهران در روز یک‌شنبه ۲۱ مهر با مقام‌های عالی‌رتبه ایران دیدار کند.
موسوی در مورد احتمال میانجی‌گری پاکستان در تنش موجود بین ایران و عربستان افزود: جمهوری اسلامی ایران اعلام کرده است چه با میانجی یا بدون میانجی با هم‌سایگان خود گفت‌وگو خواهد کرد و اگر سوء تفاهمی وجود دارد برطرف شود، اجازه ندهیم منطقه‌ی ما دست‌خوش تحول اشخاص ثالث شود و کشور‌های فرامنطقه‌یی بتوانید از این مسأله سوء استفاده کنند.
وی افزود: آمادگی ایران برای گفت‌وگو با کشور‌های منطقه شامل همه‌ب کشور‌های منطقه بوده و این موضوع از قبل اعلام شده است و ایران از طرح‌ها و ابتکاراتی که در این راستا وجود دارد استقبال می‌کند.
تنش حاضر میان ایران و عربستان با درگیری‌های نیابتی در یمن و سوریه سال‌های اخیر به مرحله‌ی بحرانی رسیده بود و پس از حمله به تأسیسات آرامکو در خاک عربستان که حوثی‌های یمنی مورد حمایت ایران مسوولیت آن را بر عهده گرفتند، به اوج خود رسید.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
573538
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
4610
167
5302
566639
7300
6577
573538

آی‌پی شما: 35.175.180.108
امروز: پنج شنبه، 23 آبان 1398