ایران و آمریکا تا یک ماه دیگر مذاکره کنند

ژان ایو لودریان، وزیر خارجه فرانسه می‌گوید: ایران و آمریکا یک بازه‌ی زمانی یک ماهه تا روز ششم نوامبر (۱۵ آبان) برای مذاکره بر سر برنامه‌ی هسته‌یی ایران و امنیت در خاورمیانه در اختیار دارند.

ایران تهدید کرده است که گام چهارم کاهش تعهدات برجامی خود را در روز هفتم نوامبر (۱۶ آبان) اعلام خواهد کرد.
وزیر خارجه فرانسه در کمیسیون امور خارجی پارلمان ملی این کشور گفت: ما بر این باوریم که ابتکارات ما که تاکنون جواب نداده است، هم‌چنان روی میز قرار دارد.
امانوئل ماکرون، رییس جمهوری فرانسه در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک تلاش کرد تا زمینه‌ی دیدار حسن روحانی، رییس جمهوری ایران و دونالد ترامپ، هم‌تای آمریکایی او را فراهم کند.
ژان ایو لودریان هشدار داد که برداشتن گام چهارم کاهش تعهدات برجامی از سوی ایران می‌تواند آغازگر دوره‌یی جدید از تنش بین تهران و واشنگتن باشد.
او گفت: اکنون ایران و آمریکا باید از فرصت نسبتاً کمی که باقی مانده است استفاده کنند. زیرا ایران اعلام کرده است که در اوایل ماه نوامبر بار دیگر تعهدات خود به توافق وین را کاهش خواهد داد و این اقدامات احتمالاً منجر به تنش‌های جدیدی خواهد شد.
ایران از ماه اردی‌بهشت سال جاری و هم‌زمان با سالگرد خروج آمریکا از توافق هسته‌یی، کاهش تعهدات برجامی خود را آغاز کرده است.
حسن روحانی روز چهارشنبه در جلسه هیأت وزیران ایران گفت: مسیر مذاکرات بسته نشده است و قدرت‌های اروپایی به تلاش خود ادامه می‌دهند.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
580263
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
86
281
1043
577284
2979
11046
580263

آی‌پی شما: 18.207.255.49
امروز: جمعه، 22 آذر 1398