آمریکا محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران را تحریم کرد

ایالات متحده آمریکا محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران را در فهرست افراد تحریم‌ شده قرار داد.

این خبر از سوی دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا اعلام شد.
استیون منوچین وزیر خزانه‌داری آمریکا در بیانیه‌یی گفت: جواد ظریف دستور کار عاری از مسوولیت رهبری ایران را اجرا می‌کند و سخن‌گوی اصلی رژیم در سراسر جهان است.
خزانه‌داری آمریکا دلیل تحریم ظریف را این‌گونه عنوان کرده است: او به ‌طور مستقیم یا غیر مستقیم برای رهبر ایران کار می‌کند یا کارهایش در راستای اهداف اوست.
یک مقام دولت آمریکا که نام او عنوان نشده است گفته است که شرایط خاص برای سفر محمد جواد ظریف را مورد به مورد بررسی می‌کنند که شامل سفرهایش به سازمان ملل هم می‌شود و قوانین سازمان ملل هم در این زمینه مورد نظر قرار می‌گیرند.
طبق این تصمیم دارایی‌های احتمالی ظریف در آمریکا مسدود مش‌شود و اتباع آمریکایی از داد و ستد با وی منع می‌شوند. این قانون شامل تمام افرادی است که در لیست تحریم‌های آمریکا قرار می‌گیرند.
محمد جواد ظریف وزیر امروز خارجه ایران تنها دقایقی پس از انتشار این خبر در توییتی نوشت: دلیل آمریکا برای انتخاب من برای تحریم این است که من سخن‌گوی اصلی ایران در جهان هستم.
او سپس این سوال را پرسید که آیا واقعیت این‌قدر دردناک است و در ادامه افزود: این موضوع هیچ تأثیری روی من و خانواده‌ام نمی‌گذارد؛ چرا که من خارج از ایران هیچ ملک یا منافعی ندارم.
وی در بخش انتهایی توییت خود نوشت: متشکرم که من را چنین تهدید بزرگی برای برنامه‌ها خود در نظر گرفتید.
مایک پمپئو از تحریم ظریف استقبال کرد
مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا نیز با انتشار پیامی توییتری از تحریم هم‌تای ایرانی خود استقبال کرد.
پمپئو نوشت: اخیراً رییس جمهور ترامپ رهبر ایران را تحریم کرد. یعنی کسی که خود را با هزینه مردم ایران ثروت‌مند کرده است. امروز، ایالات متحده آمریکا اصلی‌ترین توجیه کننده او را تحریم کرد. ظریف نیز به همان اندازه در رفتار غیرقانونی رژیم هم‌چنین مافیای خامنه‌یی هم دست است.
واکنش سخن‌گوی وزارت خارجه ایران
عباس موسوی، سخن‌گوی وزارت امور خارجه ایران نیز در پیامی توییتری نوشت که آمریکا از منطق و هنر مذاکرات محمد جواد ظریف در هراس است.
در متن موسوی آمده است: اوج تناقض و حماقت رهبران آمریکا آن‌جاست که بارها دکتر ظریف را در سیاست ایران کاره‌یی نمی‌دانند اما با نابخردی محض دست به تحریم او می‌زنند! آمریکایی‌ها از منطق دکتر ظریف و هنر مذاکراتی او به شدت واهمه دارند.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
563788
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
46
278
46
562129
4127
8888
563788

آی‌پی شما: 34.204.173.45
امروز: یکشنبه، 28 مهر 1398