وزارت اطلاعات سخنان منتسب به محمود علوی درباره مذاکره با آمریکا را تکذیب کرد

روابط عمومی وزارت اطلاعات ایران سخنان منتسب به محمود علوی، وزیر اطلاعات در مورد مذاکره با آمریکا را تکذیب کرد.

برخی رسانه‌های ایران گزارش کرده بودند که محمود علوی، وزیر اطلاعات ایران بیان این‌که اگر رییس جمهور آمریکا می‌خواهد تحریم را از ایران بردارد، ما آن را بررسی می‌کنیم، اظهار داشت: اگر مقام معظم رهبری این اجازه را صادر کند مذاکره میان ایران و آمریکا انجام خواهد شد.
در بیانیه وزارت اطلاعات در مورد جمله فوق آمده است: چنین مطلبی به هیچ وجه در سخن‌رانی وزیر اطلاعات در مسجد جامع قائم‌شهر بیان نشده است.
بنا به گزارش رسانه‌های ایران سید محمود علوی شامگاه چهارشنبه ۱۲ تیر در جریان سخن‌رانی در مراسمی در قائم‌شهر با اشاره به تحریم‌های جاری آمریکا علیه ایران گفت: رییس جمهوری آمریکا اکنون فهمیده است که تحریم‌ها بر خلاف تصور هیچ فایده‌یی برای آن کشور ندارد و مردم ما با هم متحدتر شده‌اند.
علوی در عین حال گفت: اگر کوچک‌ترین تعرضی به ایران بشود، مردم با هدایت رهبر از کشور خود دفاع خواهند کرد.
وی به مذاکرات برخی از مقامات اطلاعاتی کشورهای اروپایی با جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و گفت: در آن مذاکره به آنان اعلام شد که اگر استکبار جهانی دست به حرکتی بزند، ساکت نخواهیم نشست چرا که کشور ایران اسلامی یک جبهه پرمقاومت تحت رهبری مقام معظم رهبری دارد که شجاع و نترس است و امروز ایران اسلامی بر اوج اقتدار ایستاده است که آن هم نتیجه خون شهداست.
سید محمود علوی در مورد جزییات گفت‌وگوی مقام‌های اطلاعاتی اروپا در ایران و زمان و مکان آن سخنی نگفت اما منظور او از این مذاکرات، احتمالاً سفر اخیر برخی وزرای اروپایی و معاونان آن‌ها به تهران برای میانجی‌گری مذاکره میان ایران و آمریکاست.
دونالد ترامپ، رییس جمهوری و مایک پمپئو، وزیر امور خارجه و برخی مقام‌های دیگر آمریکا در ماه‌های اخیر بارها آمادگی خود را مذاکره بدون پیش‌شرط با ایران اعلام کرده‌اند اما رهبر ایران در دیدار با نخست ‌وزیر ژاپن در تهران مذاکره با آمریکا را رد کرد و چند روز بعد از آن نیز پیش‌نهاد آمریکا برای مذاکره را فریب خواند.
وزارت اطلاعات در تکذیبیه خود تهدید کرده است که این‌گونه موارد را که باعث تشویش اذهان عمومی و دست‌آویز تبلیغاتی رسانه‌های ضد انقلاب و بیگانه می‌شود از مراجع قانونی پی‌گیری خواهد کرد.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
574771
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
22
168
629
568236
8533
6577
574771

آی‌پی شما: 3.227.3.146
امروز: چهارشنب، 29 آبان 1398