دونالد ترامپ؛ اولین رییس جمهوری آمریکا که قدم به خاک کره شمالی گذاشت

دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا با حضور در منطقه غیرنظامی بین دو کره با کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی دیدار کرد.

رییس جمهوری آمریکا پس از دیدار با کیم جونگ اون در منطقه غیرنظامی در مرز دو کره با پای پیاده وارد خاک کره شمالی شد. به این ترتیب دونالد ترامپ اولین رییس جمهوری آمریکا است که هنگام زمامداری خود به خاک کره شمالی قدم گذاشته است.
رییس جمهوری ایالات متحده پس از دیدار با کیم جونگ اون در مرز بین دو کره گفت: امروز روز بزرگی برای دنیا است. وی هم‌چنین از این‌که اولین رییس جمهوری آمریکا است که در دوران زمامداری به کره شمالی سفر می‌کند ابراز خرسندی کرد. او از کیم جونگ اون دعوت کرد تا به واشنگتن سفر کند.
دونالد ترامپ هم‌چنین گفت: به این‌که از مرز بین دو کره عبور کرده است و قدم به خاک کره شمالی گذاشته است افتخار می‌کند.
رهبر کره شمالی نیز اقدام رییس جمهوری آمریکا در سفر به کره شمالی را شجاعانه توصیف کرد. وی گفت: سفر کوتاه رییس جمهوری آمریکا به کره شمالی به بهبود روابط دو کشور کمک می‌کند. او هم‌چنین تأکید کرد که از پیش‌نهاد ملاقات دونالد ترامپ بسیار شگفت زده شده بود. رهبر کره شمالی افزود: سفر دونالد ترامپ به کشورش و دست دادن آن‌ها با یک‌دیگر نشان می‌دهد که امروز روزی متفاوت از دیروز است.
وی تأکید کرد: دیدار روز یک‌شنبه با دونالد ترامپ تأثیری مثبت بر اقدامات آتی دو طرف خواهد گذاشت. رهبر کره شمالی رابطه خود با دونالد ترامپ را عالی توصیف کرد.
کیم جونگ اون پیش از این با دعوت دونالد ترامپ برای ملاقات در منطقه غیر نظامی موافقت کرده بود. رییس جمهوری آمریکا روز شنبه پیش از ورود به کره جنوبی از آمادگی خود برای دیدار با کیم جونگ اون در منطقه غیر نظامی بین دو کره خبر داده بود.
مون جائه این، رییس جمهوری کره جنوبی دونالد ترامپ را در جریان سفر به منطقه غیرنظامی بین دو کره هم‌راهی می‌کرد. رییس جمهوری آمریکا در منطقه غیرنظامی بین دو کره و پیش از دیدار با رهبر کره شمالی گفت: وی و کیم جونگ اون به یک‌دیگر احترام می‌گذارند و حتا شاید یک‌دیگر را دوست دارند.
تاکنون هیچ کدام از روسای جمهور آمریکا با رهبر کره شمالی در مرز بین دو کره دیدار نکرده بود. دونالد ترامپ سال گذشته اولین رییس جمهوری آمریکا بود که در سنگاپور با رهبر کره شمالی دیدار کرد.
رهبران دو کشور پس از آن در بهمن ماه در ویتنام برای بار دوم با یک‌دیگر ملاقات کردند. با این حال نشست ویتنام بدون دست‌یابی در پیش‌رفتی در مذاکرات خلع سلاح هسته‌یی کره شمالی خاتمه یافت.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
574772
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
23
168
630
568236
8534
6577
574772

آی‌پی شما: 3.227.3.146
امروز: چهارشنب، 29 آبان 1398