برادر ناتنی رهبر کره شمالی جاسوس سیا بود

کیم جونگ نام، برادر ناتنی رهبر کره شمالی که در سال ۲۰۱۷ در مالزی کشته شد برای سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) جاسوسی می‌کرد.

این مطلب را به نقل از یک منبع آگاه اعلام شده است. بنا به این گزارش بسیاری از جزییات رابطه کیم جونگ نام با سازمان اطلاعات مرکزی ایالات متحده هم‌چنان نامشخص است.
در این گزارش آمده است: چند مقام سابق آمریکایی اعلام کرده‌اند که برادر ناتنی کیم جونگ اون که سال‌ها در خارج از کره شمالی زندگی می‌کرد و پایگاه قدرتی در پیونگ یانگ نداشت احتمالاً نمی‌توانست جزییات فعالیت‌های مخفیانه کشورش را فاش کند.
در این گزارش هم‌چنین آمده است که کیم جونگ نام به احتمال قریب به یقین با سازمان‌های امنیتی دیگر کشورها به ویژه چین نیز در تماس بوده است.
طبق این گزارش کیم جونگ نام در ماه فوریه سال ۲۰۱۷ برای دیدار با رابط خود با سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا به مالزی سفر کرده بود. هر چند این دیدار احتمالاً تنها هدف او از سفر به مالزی نبوده است.
سیا از اظهار نظر در مورد این گزارش خودداری کرده است.
مقامات آمریکا و کره جنوبی بر این باور هستند که مقامات کره شمالی دستور ترور کیم جونگ نام در سال ۲۰۱۷ را صادر کردند. این در حالی است که پیونگ یانگ هرگونه دخالت در ترور او را رد کرده است.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
574767
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
18
168
625
568236
8529
6577
574767

آی‌پی شما: 3.227.3.146
امروز: چهارشنب، 29 آبان 1398