ترامپ: ایران به بن‌بست خورده است

آمریکا می‌تواند وضعیت را تغییر دهد

رییس جمهوری ایالات متحده آمریکا که برای شرکت در مراسم هفتاد و پنجمین سال‌گرد پیاده‌سازی نیروهای متفقین در پایان جنگ جهانی دوم در فرانسه به سر می‌برد گفت: در زمینه‌ی پرونده هسته‌یی ایران با هم‌تای فرانسوی خود اشتراک نظر دارد.

دونالد ترامپ، روز پنج‌شنبه ۱۶ خرداد در شهر کان در شمال غربی فرانسه در حضور میزبان خود امانوئل ماکرون گفت: فکر نمی‌کنم که درباره‌ی پرونده هسته‌یی ایران اختلاف نظری داشته باشیم. هیچ یک از ما نمی‌خواهیم که ایران سلاح هسته‌یی داشته باشد.
رییس جمهوری آمریکا در حالی چنین سخنانی را بیان کرده است که ایران می‌گوید تولید سلاح هسته‌یی ندارد. ترامپ گفت: ایران کشوری است که به بن بست می‌خورد زیرا تحریم‌ها فوق‌العاده و مؤثر بوده‌اند اما آمریکا می‌تواند این وضعیت را تغییر دهد. من درک می‌کنم که آن‌ها می‌خواهند مذاکره کنند. ما برای مذاکره با ایران آماده‌ایم اما آن‌ها نباید به تسلیحات اتمی دست یابند.
ماکرون: در مورد ایران با آمریکا هم‌نظریم
امانوئل ماکرون نیز در حضور میهمان خود گفت: جلوگیری از دست‌یابی ایران به سلاح هسته‌یی هدف مشترک فرانسه و آمریکاست. رییس جمهوری فرانسه نیز این سخنان را در حالی بیان کرد که هم‌گام با شرکای اروپایی دیگر خود با خروج آمریکا از برجام و تحریم‌های اقتصادی جاری علیه ایران مخالفت کرده است.
ماکرون تأکید کرد: ممانعت از دست‌یابی ایران به سلاح هسته‌یی هدف مشترک فرانسه و آمریکاست و برای تأمین این هدف باید مذاکرات بین‌المللی انجام شود.
وی هم‌چنین بدون نام بردن از برجام گفت هدف آن بود که ایران تا سال ۲۰۲۵ به سه مورد عدم تولید سلاح هسته‌یی، توقف فعالیت موشکی و توقف تحرکات منطقه‌یی پایبند باشد.
رؤسای جمهوری فرانسه و آمریکا قرار است درباره‌ی مسایل مختلف جهان و پیش از همه درباره‌ی ایران گفت‌وگو کنند.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
579996
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
100
135
776
577284
2712
11046
579996

آی‌پی شما: 100.26.176.182
امروز: پنج شنبه، 21 آذر 1398