از درخواست ایران برای توافقی جدید استقبال می‌کنیم

رییس جمهور آمریکا گفت: دوست دارد که مقامات ایرانی با وی تماس بگیرند!

دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا از علاقه‌ی خود به تماس مقامات ایرانی با وی سخن گفت.
ترامپ با اشاره به مذاکرات جان کری وزیر خارجه اسبق آمریکا با هم‌تای ایرانی‌اش مدعی شد که وی از ایرانی‌ها خواسته با وی تماس نگیرند.
رییس جمهور آمریکا هم‌چنین کری را به خاطر نادیده گرفتن قانون لوگان سرزنش کرد و گفت: باید به خاطر این مسأله تحت پی‌گرد قضایی قرار گیرد.
وی که در آیین پایان دادن به صورت حساب‌های شگفت‌آور پزشکی سخن می‌گفت، افزود: اگر تهران بخواهد برای دست‌یابی به توافقی جدید برای پایان دادن به برنامه هسته‌یی خود درخواست دهد، از گفت‌وگو استقبال می‌کنیم.
به ادعای ترامپ تنها کاری که ایران باید انجام دهد این است که بنشیند و درباره‌ی یک توافق جدید با آمریکا گفت‌وگو کند.
دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا بار دیگر برای مذاکره با ایران اعلام آمادگی کرد.
وی روز پنج‌شنبه در سخن‌رانی خود در کاخ سفید گفت: دوست دارم ایرانی‌ها با من تماس بگیرند اما جان کری با آن‌ها خیلی صحبت می‌کند و به آن‌ها می‌گوید که با من تماس نگیرند. کری ملاقات‌های زیادی با ایرانی‌ها داشته است و به آن‌ها می‌گوید که چه کار کنند.
ترامپ خواستار تعقیب قضایی جان کری، وزیر خارجه آمریکا در دولت پیشین به دلیل نقض قانون لوگان شد.
بر اساس قانون لوگان هر شهروند یا مقام غیرمسوول آمریکایی، اگر با کشور متخاصم بدون اجازه مقامات ایالات متحده رابطه برقرار کند مجرم محسوب می‌شود.
رییس جمهوری آمریکا در گفت‌وگو با خبرنگاران هم‌چنین گفت: ایرانی‌ها بسیار تهدید کننده بودند. وی بدون اشاره به جزییات بیش‌تر گفت: ما اطلاعاتی داریم که حتا نمی‌توانید تصور کنید.
خبرنگاری از ترامپ پرسید که آیا خطر درگیری نظامی بین ایالات متحده و ایران وجود دارد؟ که وی در پاسخ گفت: من نمی‌خواهم نه بگویم اما امیدوارم این اتفاق رخ ندهد. وی با اشاره به ناوهای آمریکایی افزود: ما یکی از قوی‌ترین ناوها را داریم که آماده است. نمی‌خواهیم مجبور به انجام کاری شویم.
وی افزود: می‌خواهم که با من تماس بگیرند. ما آماده مذاکره هستیم.
رییس جمهوری آمریکا در ادامه بار دیگر درباره‌ی خواسته‌اش از ایران تأکید کرد: آن‌چه که باید انجام دهند این است با من تماس بگیرند. بنشینند. می‌توانیم به یک توافق برسیم، یک توافق منصفانه. ما فقط نمی‌خواهیم که آن‌ها سلاح هسته‌یی داشته باشند. چیز بیش‌تری نمی‌خواهیم و می‌توانیم آن‌ها را به شرایط عالی برگردانیم.
وی افزود: آن‌ها باید تماس بگیرند. اگر این کار را انجام دهند ما برای مذاکره حرف می‌زنیم.
ترامپ با اشاره به وضعیت فعلی ایران گفت: آن‌ها اکنون در وضعیت بدی هستند. من علاقه‌مندم روزی بتوانم به ایران کمک کنم. دنبال آسیب زدن به ایران نیستیم.
رییس جمهوری آمریکا در ژانویه گذشته نیز از تمایل به مذاکره با ایران خبر داده بود: من می‌خواهم با ایران مذاکره کنم ولی فکر می‌کنم آن‌ها هنوز آماده نیستند، اما آماده خواهند شد.
از سوی دیگر برایان هوک، رییس گروه اقدام ایران روز پنج‌شنبه در گفت‌وگو با شبکه خبری العربیه گفت: آمریکا به دنبال یک توافق جدید با ایران است. وی هم‌چنین تأکید کرد در صورت دست‌یابی به چنین توافقی، نتیجه مانند یک معاهده به کنگره ارایه خواهد شد.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
563795
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
53
278
53
562129
4134
8888
563795

آی‌پی شما: 34.204.173.45
امروز: یکشنبه، 28 مهر 1398