ناو لینکلن در راه خلیج فارس

جان بولتون، مشاور امنیت ملی کاخ سفید اعلام کرد: اعزام ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن و یگان بمب‌افکن ارتش آمریکا به خاورمیانه حامل این پیام روشن برای رژیم ایران است که در صورت هرگونه تعرض نظامی علیه منافع ایالات متحده و یا متحدان آن، با واکنشی بی‌رحمانه مواجه خواهد شد.

بولتون هم‌چنین تأکید کرد: آمریکا در پی جنگ با ایران نیست ولی برای پاسخ به حملات سپاه پاسداران و سایر نیروهای نظامی ایران، آمادگی لازم را داراست.
اعزام ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن به خلیج فارس کم‌تر از یک ماه پس از آن صورت می‌گیرد که دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار داد. در مقابل، دولت ایران نیز فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا در غرب آسیا (سنتکام) را سازمانی تروریستی اعلام کرد.
یک سال پس از خروج یک‌جانبه آمریکا از توافق هسته‌یی قدرت‌های جهانی با ایران، تنش میان دو طرف که با بازگشت تحریم‌های تجاری، مالی و نفتی آغاز شد، هم‌چنان رو به افزایش است.
آمریکا از دو هفته پیش و با لغو معافیت‌های خریداران نفت ایران تلاش خود را برای به صفر رساندن صادرات نفت ایران افزایش داده است.
در همین حال، رسانه‌های آمریکا از آغاز اعمال تحریم‌های تازه علیه اقتصاد ایران هم‌زمان با سالگرد خروج این کشور از برجام خبر می‌دهند.
دولت آمریکا هدف از تشدید تحریم‌های اقتصادی علیه ایران را اعمال فشار مالی بر این کشور برای توقف تحرکات منطقه‌یی، برنامه‌ی موشکی و هسته‌یی اعلام کرده است. با این وجود مقام‌های ایرانی نیز با تأکید بر ادامه‌ی سیاست‌های منطقه‌یی، برنامه‌ی موشکی و هسته‌یی خود اعلام کرده‌اند که در صورت به صفر رسیدن صادرات نفت ایران مانع از ادامه جریان عادی نفت از تنگه هرمز خواهند شد.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
596367
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
178
335
929
593804
5058
6582
596367

آی‌پی شما: 3.233.215.231
امروز: چهارشنب، 07 اسفند 1398