دبیرشورای عالی فضای مجازی:

اختلالات اینترنتی به زودی رفع می‌شود

دبیر شورای عالی فضای مجازی با اشاره به این‌که اختلالات اینترنت به‌ زودی با تصمیم نهادهای امنیتی رفع می‌شود، گفت: ترافیک داخلی در مدت اختلال در اینترنت از ۷۵۰ گیگابیت بر ثانیه تجاوز کرد.

ابوالحسن فیروزآبادی در حاشیه مراسم آغاز به کار بنیاد ملی کارآفرینی توسعه فن‌آوری در حوزه‌های بلاک‌چین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء که روز پنج‌شنبه ۳۰ آبان با حضور محمد شریعتمداری وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، در جمع خبرنگاران درباره‌ی زمان رفع محدودیت‌های اینترنتی در کشور گفت: در رابطه با اینترنت تصمیم‌گیری در حوزه‌های امنیتی کشور، اتخاذ و در اولین فرصت، اختلالات این حوزه برطرف خواهد شد که قرار بود امروز در جلسه‌یی این موضوع مورد بررسی قرار گیرد.
وی درباره‌ی مشکلاتی که برای برخی کسب و کارهای وابسته به اینترنت ایجاد شد اظهار داشت: باید کاری کنیم که این ضرر و زیان‌ها کم‌تر شود. اگر یک شبکه ملی پرقدرت در کشور داشتیم، این زیان‌ها به مراتب کم‌تر بود.
دبیر شورای عالی فضای مجازی تأکید کرد: امیدواریم اتفاق اخیر که منجر به قطعی اینترنت شد، باعث شود هم‌کاران ما در وزارت ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات تمهیداتی برای توانمند کردن شبکه ملی اطلاعات بیاندیشند.
فیروزآبادی افزود: شبکه ملی یک ارتباط جهانی است و زمانی می‌تواند خوب کار کند که با دنیا ارتباط داشته باشد. در بستر این شبکه جهانی صدا و دیتا در کشور مشکل ندارد اما آن‌چه که با محدودیت مواجه شده است، پروتکل مربوط به اینترنت است که با قطع آن، ضرر و زیان‌هایی را متوجه برخی کسب و کارها کرد.
وی با بیان این‌که در شرایط محدودیت‌های به وجود آمده برای اینترنت، سعی کردیم خدمات بانکی، حمل و نقلی و سایر خدماتی که به نوعی با زندگی مردم در ارتباط بود را پایدار نگه داریم، درباره‌ی پیام‌رسان‌های ملی نیز گفت: ما در کیفیت پیام‌رسان‌های داخلی دچار کم‌بود هستیم اما با این وجود پیام‌رسان‌های بومی در این مدت با اقبال زیادی از سوی کاربران مواجه شدند.
دبیر شورای عالی فضای مجازی اظهار داشت: با محدودیت‌های ایجاد شده در اینترنت، مردم به جای‌گزین‌های داخلی در موتورهای جستجو و پیام‌رسان‌ها اقبال نشان داده‌اند هرچند کیفیت پیام‌رسان‌ها و خدمات داخلی به میزان کیفیت موارد مشابه خارجی نیست اما مردم با متانت و صبوری از این امکانات استفاده کرده‌اند.
فیروزآبادی از شکسته شدن رکورد ترافیک داخلی خبر داد و گفت: ترافیک داخلی ما در این مدت از ۷۵۰ گیگابیت بر ثانیه تجاوز کرد که رشد چند برابری را نشان می‌دهد.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
590789
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
55
193
1391
588332
6062
7443
590789

آی‌پی شما: 18.210.24.208
امروز: چهارشنب، 09 بهمن 1398