پرسپولیس فاتح دربی هشتاد و نهم شد

تیم فوتبال پرسپولیس که سال گذشته را با صدرنشینی به پایان برده بود در حساس‌ترین دیدار خود در شروع سال جدید برابر رقیب دیرینه به برتری رسید تا هم‌چنان بر صدر جدول تکیه بزند.

هشتاد و نهمین دیدار تیم‌های فوتبال استقلال و پرسپولیس در هفته بیست و سوم هجدهمین دوره‌ی رقابت‌های لیگ برتر از ساعت ۱۶ امروز شنبه در ورزشگاه آزادی تهران به میزبانی سرخ‌پوشان آغاز شد که این دیدار با برتری یک بر صفر شاگردان برانکو به پایان رسید. احمد نورالهی در دقیقه۲۰ برای پرسپولیس گل زد. اشکان خورشیدی قضاوت این دیدار بر عهده داشت.
استقلال با ترکیب مهدی رحمتی، آرمین سهرابیان، روزبه چشمی، پژمان منتظری، میلاد زکی پور، علی کریمی، فرشید باقری در دقیقه ۶۹ داریوش شجاعیان، فرشید اسماعیلی در دقیقه ۶۵ محسن کریمی، آیاندا پاتوسی، ایسما و گادوین منشأ در دقیقه ۷۷ مرتضا تبریزی به زمین رفت.
پرسپولیس با ترکیب علی رضا بیرانوند، سیدجلال حسینی، شجاع خلیل زاده، مهدی شیری، محمد نادری، کمال کامیابی نیا، احمد نورالهی، سروش رفیعی در دقیقه ۹۲ محسن ربیع خواه، مهدی ترابی در دقیقه ۸۵ بشار رسن، ماریو بودیمیر در دقیقه ۷۷ سیامک نعمتی) و علی علی‌پور به زمین رفت.
استقلالی‌ها از دقیقه اول تلاش کردند نبض بازی را در اختیار بگیرند. بازی‌کنان این تیم با پاس‌های پرتعداد سعی در نزدیک شدن به دروازه پرسپولیس داشتند.
در دقیقه ۳ ضد حمله پرسپولیس فرصت را برای نزدیک شدن به دروازه استقلال فراهم کرد اما علی کریمی روی علی علی‌پور مرتکب خطا شد تا سرخ‌پوشان صاحب یک ضربه ایستگاهی شوند. این ضربه ثمری برای سرخپوشان نداشت.
در دقیقه ۵ استقلال صاحب اولین ضربه کرنر شد که این ضربه را پاتوسی روی دروازه ارسال کرد که این ضربه را منشأ به سمت دروازه زد اما بیرانوند توپ را مهار کرد.
در دقیقه ۱۰ بعد از حملاتی که استقلال روی دروازه پرسپولیس پی ریزی کرد، شاگردان برانکو تلاش کردند از زیر فشار ابتدایی حریف خارج شوند.
در دقیقه ۱۵ استقلال از جناح راست سرخ‌پوشان صاحب یک ضربه ایستگاهی شد. این ضربه را پاتوسی روی دروازه ارسال کرد اما در یک رفت و برگشت توپ در اختیار بیرانوند قرار گرفت.
در دقیقه ۱۸ استقلال صاحب دو ضربه کرنر پی‌آپی شد که ثمری برای این تیم نداشت تا دروازه‌ها هم‌چنان بدون خطر جدی بمانند.
در دقیقه ۲۰ خطای سهرابیان روی بودیمیر پرسپولیس را از جناح راست یک ضربه ایستگاهی کرد که این ضربه را ترابی ارسال کرد و با ضربه سر به کرنر رفت. ضربه کرنر را احمد نورالهی با ضربه سر به گل برتری سرخ‌پوشان تبدیل کرد.
در دقیقه ۲۶ پرسپولیس که تلاش می‌کرد جلوی حملات استقلال را بگیرد با استفاده از ضد حمله روی دروازه استقلال خطرساز شد اما ضربه‌ی آخر کامیابی نیا در اختیار رحمتی قرار گرفت.
در دقیقه ۳۲ سرخ‌پوشان که از زیر فشار دقایق ابتدایی حریف خارج شده بودند نمایش بهتری در این دقایق داشتند و با پاس‌های کوتاه به دروازه استقلال نزدیک شدند و صاحب یک موقعیت خوب شدند اما مدافع استقلال به موقع رسید و اجازه باز شدن دروازه رحمتی برای دومین بار را نداد.
در دقیقه ۳۶ هم‌کاری خوب بازی‌کنان پرسپولیس پشت محوطه‌ی جریمه فرصت شوت‌زنی را برای نورالهی فراهم کرد که ضربه محکم این بازی‌کن را رحمتی به خوبی مهار کرد.
در دقیقه ۴۳ حرکت استقلالی‌ها درون محوطه‌ی جریمه پرسپولیس با خطای کامیابی نیا مواجه شد که اشکان خورشیدی اعلام ضربه پنالتی کرد اما این تصمیم با واکنش تند پرسپولیسی‌ها مواجه شد. در نهایت پس از کش و قوس چند دقیقه‌یی ضربه‌ی پنالتی تأیید شد.
در دقیقه ۴۵ این ضربه پنالتی را فرشید اسماعیلی در دقیقه ۴۵ به بیرون زد. او قصد داشت ضربه را چیپ وارد دروازه کند که توپش از بالای دروازه به بیرون رفت.
میلاد زکی پور، شجاع خلیل زاده و علی رضا بیرانوند در نیمه اول از اشکان خورشیدی کارت زرد دریافت کردند.
در دقیقه ۵۰ استقلال در شروع نیمه تلاش کرد گل خورده را جبران کند و به همین دلیل فشار روی دروازه سرخ‌ها را زیاد کرد اما مدافعان پرسپولیس با
آرامش به فکر گرفتن توپ و خنثا کردن حملات حریف بودند.
در دقیقه ۵۷ اشکان خورشیدی پشت محوطه‌ی جریمه پرسپولیس خطای مهدی ترابی را اعلام کرد و به وی کارت زرد داد تا یک ضربه ایستگاهی در اختیار استقلال قرار بگیرد. این ضربه پس از برخورد به مدافعان پرسپولیس به کرنر رفت. این ضربه را پاتوسی زد که ثمری برای سرخ‌ها نداشت.
در دقیقه ۵۹ پرسپولیس در یک ضد حمله توسط سروش رفیعی در موقعیت حمله به دروازه استقلال قرار گرفت اما علی کریمی روی وی مرتکب خطا شد و از داور کارت زرد دریافت کرد.
در دقیقه ۷۵ پس از آن‌که بازی دقایقی با حملات نصف و نیمه استقلال هم‌راه بود، شفر دو تعویض انجام داد تا شرایط تیمش بهتر شود. با این حال بازی‌کنان پرسپولیس با تمرکز بالا اجازه ندادند آبی‌ها به دروازه نزدیک شوند.
در دقیقه ۸۲ علی علی‌پور با توپ ربایی سعی در نزدیک شدن به دروازه استقلال داشت و در این کار موفق هم بود اما ضربه او از زاویه بسته به تور کنار دروازه برخورد کرد.
در دقیقه ۹۰ استقلال برای رسیدن به گل تساوی تلاش زیادی کرد اما دفاع بی نقص پرسپولیس این فرصت را به آبی‌ها نداد تا به این خواسته برسند.
تیم فوتبال پرسپولیس با این پیروزی ۴۸ امتیازی شد و فاصله با تیم دوم یعنی استقلال را به ۵ امتیاز رساند تا هم‌چنان در صدر جدول باشد.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
546300
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
120
272
1151
543460
5602
7969
546300

آی‌پی شما: 34.236.190.216
امروز: پنج شنبه، 31 مرداد 1398