آمریکا آماده ادامه گفت‌وگو است

وزارت خارجه آمریکا ۲۹ فروردین در واکنش به درخواست کره شمالی برای حذف مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده از مذاکرات هسته‌یی اعلام کرد: واشنگتن آماده مذاکره با پیونگ یانگ است.

سخن‌گوی وزارت خارجه ایالات متحده گفت: آمریکا آماده ادامه گفتگو با کره شمالی در چارچوب مذاکرات سازنده است.
این سخن‌گوی وزارت خارجه خاطر نشان کرد: ایالات متحده در جریان درخواست پیونگ یانگ مبنی بر حذف پمپئو قرار دارد اما به طور مستقیم در این‌باره اظهار نظر نکرد.
کوون جونگ گون، یکی از مقامات ارشد وزارت خارجه کره شمالی گفت: می‌ترسم اگر بار دیگر پمپئو در این مذاکرات شرکت کند، جو حاکم رو به وخامت رفته و به بن‌بست منجر شود.
وزیر خارجه آمریکا در سال ۲۰۱۸، چهار بار به کره شمالی سفر کرده است. مایک پمپئو با وجود ابراز امیدواری برای رسیدن به توافقی با کره شمالی، مواضع سختی درباره‌ی خلع تسلیحات هسته‌یی این کشور گرفته است.
در مقابل کره شمالی خواستار لغو تحریم‌های بین‌المللی علیه این کشور است اما پمپئو پیش شرط لغو تحریم‌ها را خلع سلاح هسته‌یی کره شمالی و پایان دادن به برنامه هسته‌یی این کشور قرار داده است.
درخواست کره شمالی برای حذف پمپئو از جمع مذاکره‌کنندگان آمریکا در حالی مطرح می‌شود که این کشور در این هفته یک سلاح تاکتیکی هدایت شونده جدید را نیز آزمایش کرده است.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
537765
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
88
252
1888
533619
5036
5811
537765

آی‌پی شما: 35.153.135.60
امروز: شنبه، 29 تیر 1398