سپاه پاسداران در لیست سازمان‌های تروریستی آمریکا

دونالد ترامپ، رییس جمهوری ایالات متحده آمریکا روز دوشنبه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار داد.

در بیانیه‌ی کاخ سفید درباره‌ی فرمان ترامپ آمده است که این تصمیم با هدف مبارزه با تروریسم جهانی ایران و افزایش فشارهای مالی بر ایران و انزوای بیش‌تر این کشور اتخاذ شده است.
این اولین بار است که واشنگتن رسماً برای نظامیان یک کشور دیگر لقب تروریست را استفاده می‌کند و منتقدان هشدار داده‌اند این حرکت می‌تواند باعث شود که نظامیان آمریکا و مقامات اطلاعاتی این کشور نیز از سوی کشورهایی که دوست محسوب نمی‌شوند، با همین شیوه هدف قرار بگیرند.
آمریکا پیش از این شماری از نهادها و اتباع ایران را نیز به دلیل ارتباطشان با سپاه در لیست سیاه قرار داده بود.
در بیانیه‌ی کاخ سفید آمده است:‌ سپاه پاسداران ابزار اصلی دولت ایران برای هدایت و اجرای اهداف تروریستی جهانی این رژیم است ... اگر شما در حال داد و ستد با سپاه پاسداران هستید، به تأمین بودجه‌ی تروریسم کمک می‌کنید.
کاخ سفید می‌گوید: با این فرمان، دیگر دولت‌ها هم‌چنین بخش خصوصی متوجه ماهیت سپاه پاسداران خواهند شد که شرکت‌ها و نهادهای مختلفی را در سراسر جهان برای تأمین تروریسم اداره می‌کند و سود حاصل از آن‌چه که به نظر می‌رسد معاملاتی تجاری و مشروع هستند، برای اجرایی شدن دستور کار فعالیت‌های تروریستی رژیم ایران صرف می‌شود.
بیانیه‌ی کاخ سفید این‌گونه ادامه می‌یابد: رژیم ایران از تروریسم به عنوان ابزار اصلی حکومت‌داری خود استفاده می‌کند و سپاه پاسداران وظیفه‌ی هدایت و اجرای برنامه‌های تروریست جهانی حکومت ایران را برعهده دارد! تأمین مالی، تأمین تجهیزات، آموزش و پشتی‌بانی لجستیکی از گروه‌های تروریستی برعهده سپاه است. سپاه پاسداران مستقیماً در طرح‌های تروریستی کشورهای مختلف دخیل بوده است. در سال ۲۰۱۱ سپاه قدس پاسداران حمله‌یی به سفیر عربستان سعودی در واشنگتن را طراحی کرد که کشف و خنثا شد! فعایلت‌های نیروهای قدس سپاه در آلمان، بوسنی، بلغارستان، کنیا، بحرین، ترکیه و دیگر کشورها کشف و مختل شده است. رژیم ایران هم‌چنان حامی تروریسم جهانی است و هر سال حدود ۱ میلیارد دلار را صرف حمایت از تروریسم می‌کند.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
557101
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
239
342
2018
552675
6340
10063
557101

آی‌پی شما: 3.93.75.30
امروز: جمعه، 29 شهریور 1398