رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس ایران نظامیان آمریکا را تهدید کرد

سه مقام آمریکایی اعلام کرده‌اند که این کشور در نظر دارد سپاه پاسداران ایران را به فهرست سازمان‌های تروریستی خود اضافه کند.

این تصمیم احتمالاً روز دوشنبه از سوی وزارت خارجه آمریکا اعلام خواهد شد.
در صورت اتخاذ چنین تصمیمی این برای اولین بار خواهد بود که ایالات متحده رسماً نیروی نظامی یک کشور دیگر را سازمانی تروریستی قلم‌داد می‌کند.
کاخ سفید و وزارت خانه‌های دفاع و خارجه آمریکا تاکنون از اظهارنظر در مورد گزارش خبرگزاری رویترز خودداری کرده‌اند.
طرح احتمالی آمریکا برای تروریستی خواندن سپاه پاسداران ایران در حالی مطرح می‌شود که دولت دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا نزدیک به یک سال پیش، از توافق هسته‌یی با ایران خارج شد. واشنگتن از آن زمان تاکنون تحریم‌هایی بانکی، تجاری، نفتی و بیمه‌یی را علیه ایران وضع کرده است.
محمد علی جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران ایران پیش از این به آمریکا نسبت به تروریستی خواندن مجموعه تحت امر خود هشدار داده بود. وی در سال ۱۳۹۶ گفته بود تهران در صورت اضافه شدن نام سپاه پاسداران به فهرست گروه‌های تروریستی از سوی آمریکا، ارتش ایالات متحده را هم‌سنگ داعش در نظر خواهد گرفت.
او در آن زمان هم‌چنین هشدار داده بود که در صورت اجرای قانون کاتسا در آمریکا این کشور باید پایگاه‌های منطقه‌یی خود تا شعاع 000 2 کیلومتری برد موشک‌های ایران را منتقل کند.
قانون کاتسا در آمریکا برای مقابله با خصومت‌ها علیه ایالات متحده از طریق تحریم وضع شده است و شامل تحریم‌هایی علیه ایران، روسیه و کره شمالی می‌شود.
هیأت نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد تاکنون به گزارش‌ها در مورد احتمال اضافه شدن سپاه پاسداران به فهرست سازمان‌های تروریستی واکنشی نشان نداده است.
آمریکا تاکنون بسیاری از اعضا و زیرمجموعه‌های سپاه پاسداران ایران را تحریم کرده است اما کلیت این نهاد تاکنون در فهرست سازمان‌های تروریستی آمریکا قرار نداشته است.
رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران در واکنش به گزارش‌های منتشر شده در مورد طرح آمریکا برای قراردادن سپاه پاسداران در فهرست سازمان‌های تروریستی تأکید کرد: در این صورت تهران نیز نظامیان آمریکا را در کنار اعضای گروه داعش قرار می‌دهد.
حشمت الله فلاحت پیشه، رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران در صفحه توئیتر خود نوشت: در صورت قرار دادن سپاه در فهرست گروه‌های تروریستی آمریکا، نظامیان این کشور را در کنار داعش در فهرست سیاه تروریست‌ها قرار می‌دهیم.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
557067
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
205
342
1984
552675
6306
10063
557067

آی‌پی شما: 3.93.75.30
امروز: جمعه، 29 شهریور 1398