ترامپ از روسیه خواست تا نیروهای نظامی خود را از ونزوئلا خارج کند

دونالد ترامپ، رییس ‌جمهوری آمریکا روز چهارشنبه ۲۷ مارس از روسیه خواست تا نیروهای نظامی‌اش را از خاک ونزوئلا خارج کند و یک بار دیگر هشدار داد که تمام گزینه‌ها برای تحقق این خواسته آمریکا روی میز آماده است.

ترامپ در دفتر کارش در جمع خبرنگاران و در حالی که با فابیانا روزالس، همسر خوان گوایدو رهبر مخالفان ونزوئلا دیدار داشت اعلام کرد: روسیه باید از ونزوئلا خارج شود.
دو هواپیمای نیروی هوایی روسیه روز شنبه در فرودگاهی بیرون کاراکاس فرود آمدند و نزدیک به ۱۰۰ نیروی نظامی روس را به خاک این کشور آوردند.
دولت ایالات متحده باور دارد که نیروهای نظامی وارد شده به خاک ونزوئلا شامل نیروهای ویژه و نیروهای امنیت سایبری هستند.
همه گزینه‌ها روی میز است
وقتی خبرنگاران از ترامپ درباره‌ی این‌که چطور آمریکا روسیه را مجبور به ترک خاک ونزوئلا خواهد کرد او چنین پاسخ داد: همه‌ی گزینه‌ها روی میز است.
دونالد ترامپ و مایک پنس معاون اول رییس‌ جمهوری آمریکا با روزالس دیدار کرده و حمایت‌ از خوان گوایدو را اعلام کردند. خوان گوایدو خود را رییس ‌جمهوری موقت ونزوئلا خوانده است و تا به این‌جای کار حمایت بسیاری از کشورها از جمله ایالات متحده، اتحادیه‌ی اروپا، کانادا و اکثر کشورهای آمریکای لاتین را به دست آورده است. در همین حال روسیه، چین، ترکیه و ایران از جمله کشورهایی هستند که کماکان مادورو را به عنوان رییس ‌جمهوری ونزوئلا به رسمیت می‌شناسند.
ورود روس‌ها به ونزوئلا یک فتنه ‌انگیزی ناخوشایند است
پنس در جمع خبرنگاران ورود نیروهای نظامی روسیه به خاک ونزوئلا را یک فتنه‌انگیزی ناخوشایند عنوان کرده است.
او هم‌چنین افزود: ما از روسیه می‌خواهیم حمایتش از دولت مادورو را متوقف کرده و مانند دیگر کشورها در سراسر جهان به حمایت از خوان گوایدو بپردازد تا این‌که زمینه‌ی آزادی در این کشور مهیا شود.
روسیه پیش‌تر اعلام کرده بود به رسمیت شناختن گوایدو به عنوان رییس‌ جمهوری موقت ونزوئلا مداخله خارجی به شمار می‌آید. هم‌چنین روسیه پیش از این مدعی شده بود که آمریکا و ناتو در پی مسلح کردن اپوزیسیون در ونزوئلا هستند.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
536977
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
17
257
1100
533619
4248
5811
536977

آی‌پی شما: 34.229.113.106
امروز: پنج شنبه، 27 تیر 1398