۱۱ وزیر کابینه ترزا می خواهان استعفای او هستند

ترزا می، نخست وزیر بریتانیا با نقشه‌یی از سوی وزرای کابینه‌ی خود مواجه است که بنا دارند او را برکنار کنند.

شامگاه شنبه ۲۳ مارس این خبر را به نقل از تیم شیپمن، منتشر شد. بر اساس این گزارش ترزا می با یک نقشه‌ی تمام عیار از سوی اعضای کابینه‌ی خود مواجه است.
وی گفت: ۱۱ وزیر کابینه‌ی می گفته‌اند که خواهان استعفای او هستند.
تیم شیپمن در این‌باره افزود: یک کودتای همه ‌جانبه در راه است تا ترزا می را از نخست‌ وزیری بریتانیا برکنار کند.
او هم‌چنین به نقل از یکی از وزرای کابینه‌ی می گفت: پایان بسیار نزدیک است و می ظرف ۱۰ روز آینده خواهد رفت.
شیمپن هم‌چنین افزود: دیوید لیدینگتون، معاون نخست وزیر بریتانیا، یکی از گزینه‌های احتمالی برای نخست وزیری موقت در این کشور است اما برخی دیگر در تلاشند مایکل گوو، ‌وزیر محیط زیست یا جرمی هانت، وزیر امور خارجه بریتانیا را به عنوان نخست وزیر موقت بعد از ترزا می معرفی کنند.
لندن، پایتخت بریتانیا شاهد برگزاری تظاهرات گسترده‌یی علیه برکسیت و خروج این کشور از اتحادیه‌ی اروپا بود، آن‌ها خواهان برگزاری همه ‌پرسی مجدد در این کشور در مورد برکسیت شده بودند.
مخالفان بریتانیایی خروج از اتحادیه‌ی اروپا در خیابان‌های مختلف لندن با در دست داشتن پرچم‌ اتحادیه‌ی اروپا مخالفت‌شان را با خروج این کشور از اتحادیه‌ی اروپا نشان دادند.
چند روز پیش نیز مخالفان بریتانیایی خروج از اتحادیه‌ی اروپا با جمع‌آوری بیش از ۴ میلیون امضا در یک کمپین آنلاین اعتراض را به ثبت رسانده بودند.
همه پرسی ژوئن ۲۰۱۶ در بریتانیا با رای ۵۲ درسدی به تأیید برکسیت منجر شد. این کشور ۲ سال است که درگیر مذاکرات طاقت‌فرسای خروج از اتحادیه‌ی اروپا شده‌ است و هنوز فرآیند و نحوه‌ی خروج آن از اتحادیه‌ی اروپا به طور دقیق مشخص نشده است.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
564555
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
66
188
813
562129
4894
8888
564555

آی‌پی شما: 18.208.187.169
امروز: چهارشنب، 01 آبان 1398