خلافت داعش پایان یافت

سرانجام پس از هفته‌ها نبرد با آخرین گروه از ستیزه‌جویان داعش در روستای مرزی باغوز در استان دیرالزور سوریه، نیروهای دموکراتیک سوریه روز شنبه رسماً پایان عمر خلافت خودخوانده‌ی داعش را اعلام کردند؛

خلافت گروه اسلام‌گرای تندرویی که زمانی بر یک سوم عراق و سوریه حکومت می‌راند.
در بیانیه‌ی نیروهای دموکراتیک سوریه آمده است که داعش در نبرد باغوز شکست خورد و به این ترتیب تنها بخش باقی مانده از خاک سوریه در دستانش را از دست داد.
مصطفا بالی، سخن‌گوی نیروهای دموکراتیک سوریه در پیامی نوشت: نیروهای دموکراتیک سوریه حذف کامل خلافت خودخوانده‌ی داعش و شکست سد در سد آن را اعلام می‌کند. در این روز تاریخی، یاد هزاران شهید را که تلاش‌های‌شان این پیروزی را رقم زد، گرامی می‌داریم.
بالی هم‌چنین در پیامی به زبان عربی اعلام کرد: باغوز آزاد شد. نبرد علیه داعش با پیروزی کامل به پایان رسید.
نیروهای دموکراتیک سوریه، ائتلافی از نیروهای عمدتاً کرد با نیروهای عرب، آشوری، ارمنی و ترکمان، از حمایت ایالات متحده آمریکا برخوردار است.
با وجود شکست کامل داعش در باغوز و پایان رسمی خلافت آن‌ها بر عراق و سوریه، تهدیدات اعضای این گروه افراطی هم‌چنان ادامه دارد. به ویژه آن‌که برخی از اعضای داعش هم‌چنان در بیابان‌های مرکزی سوریه و برخی شهرهای عراق پنهان شده‌اند و این احتمال وجود دارد که دست به انجام عملیات تروریستی یا آدم ربایی بزنند و در انتظار فرصتی برای قدرت گیری دوباره باشند.
ایالات متحده آمریکا بر این باور است که ابوبکر بغدادی، رهبر این گروه در عراق پنهان شده است.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
537074
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
114
257
1197
533619
4345
5811
537074

آی‌پی شما: 34.229.113.106
امروز: پنج شنبه، 27 تیر 1398