ترامپ تحریم‌های جدید علیه کره شمالی را لغو کرد

دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا روز جمعه اعلام کرد: دستور لغو تحریم‌های جدیدی را که از سوی وزارت خزانه‌داری علیه کره شمالی وضع شده بود، صادر کرده است.

ترامپ با انتشار متنی نوشت: امروز توسط وزارت خزانه‌داری اعلام شد که تحریم‌های گسترده‌یی به فهرست تحریم‌های فعلی کره شمالی افزوده می‌شود.
همین امروز دستور داده‌ام که تحریم‌های جدید لغو شود!
رییس جمهوری آمریکا توضیح بیش‌تری در مورد این تحریم‌ها ارایه نکرده است. البته وزارت‌ خزانه‌داری آمریکا نیز روز جمعه اعلامیه‌یی در این خصوص منتشر نکرده بود. پیش‌تر و در روز پنج‌شنبه دو شرکت کشتی‌رانی چینی به اتهام کمک به کره شمالی برای دور زدن تحریم‌های آمریکا علیه این کشور، در فهرست سیاه ایالات متحده قرار گرفته بود.
سارا ساندرز، سخن‌گوی کاخ سفید نیز در مواجهه با پرسش خبرنگاران در مورد محتوای تحریم‌های مورد اشاره ترامپ، توضیح بیش‌تری نداد و به بیان این جمله بسنده کرد که رییس جمهور ترامپ، رییس کیم را دوست دارد و فکر نمی‌کند ضرورتی برای اعمال این تحریم‌ها وجود داشته باشد.
تحریم مربوط به دو شرکت کشتی‌رانی چینی، اولین واکنش عملی آمریکا به شکست دومین دور مذاکرات سران ایالات متحده و کره شمالی در ویتنام بود.
پس از اعلام این تحریم، کره شمالی فعالیت خود را در دفتر هم‌کاری‌های مشترک با کره جنوبی، متوقف کرد.
این دفتر در ماه سپتامبر گذشته و در پی توافق حاصل از مذاکرات رهبر کره شمالی و رییس جمهوری کره جنوبی که اوایل سال گذشته صورت گرفت، تأسیس شده بود.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
536972
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
12
257
1095
533619
4243
5811
536972

آی‌پی شما: 34.229.113.106
امروز: پنج شنبه، 27 تیر 1398