بوتفلیقه از حضور در انتخابات ریاست جمهوری الجزایر انصراف داد

عبدالعزیز بوتفلیقه، رییس جمهوری الجزایر روز دوشنبه اعلام کرد: از حضور در انتخابات ریاست جمهوری این کشور انصراف می‌دهد.

رییس جمهوری الجزایر در حالی از رقابت انتخاباتی این کشور کناره گیری کرد که اعتراض مخالفان وی نسبت به نامزدی‌اش در انتخابات وارد سومین هفته خود شده بود.
بیش از هزار قاضی الجزایر یک روز پیش از انصراف وی اعلام کردند: در صورت نامزدی عبدالعزیز تفلیقه در انتخابات ریاست جمهوری بر روند رای گیری نظارت نخواهند کرد.
رییس جمهوری الجزایر هم‌زمان با انصراف از شرکت در انتخابات ریاست جمهوری اعلام کرد: رای گیری روز ۱۸ آوریل به تعویق افتاده است. بنا به اعلام عبدالعزیز بوتفلیقه انتخابات ریاست جمهوری پس از یک کنفرانس ملی که برای اصلاح نظام سیاسی و قانون اساسی تا پایان سال ۲۰۱۹ تشکیل می‌شود برگزار خواهد شد.
بنا به اعلام ریاست جمهوری الجزایر قانون اساسی جدید این کشور پیش از پایان سال ۲۰۱۹ به همه پرسی گذاشته خواهد شد. عبدالعزیز بوتفلیقه هم‌چنین نورالدین بدوی، وزیر کشور کنونی را به نخست وزیری منصوب کرد.
عبدالعزیز بوتفلیقه که برای مداوای پزشکی به سوییس رفته بود روز یک‌شنبه به کشورش بازگشت.
رییس جمهوری الجزایر از سال ۲۰۱۳ تا کنون به ندرت در انظار عمومی حضور یافته است. او پس از شدت گرفتن اعتراض‌ها به نامزدی مجددش در انتخابات ریاست جمهوری اعلام کرده بود که در صورت پیروزی در انتخابات ظرف یک سال رای گیری مجدد برای انتخاب جانشینش برگزار خواهد کرد.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
547505
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
144
294
144
545149
6807
7969
547505

آی‌پی شما: 34.236.38.146
امروز: یکشنبه، 03 شهریور 1398