روحانی به ظریف: با استعفای جناب‌عالی موافقت نمی‌کنم

حسن روحانی، رییس‌جمهوری ایران در پاسخ به نامه استعفای محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران نوشت: پذیرش استعفای شما را بر خلاف مصالح کشور می‌دانم و با آن موافقت نمی‌کنم.

روحانی در نامه‌اش به ظریف می افزاید: تمام دستگاه‌های دولتی و حاکمیتی باید در هم‌آهنگی کامل با وزارت خارجه باشند. با قوت، درایت و شجاعت به مسیر خود ادامه دهید.
وزیر امور خارجه ایران شامگاه دوشنبه از سمت خود استعفا داد. این استعفا با واکنش‌های داخلی و خارجی هم‌راه بود.
وزیر امور خارجه ایران پس از رد استعفایش از سوی رییس‌ جمهوری در اینستاگرامش نوشت: دغدغه‌یی جز اعتلای سیاست خارجی و دفاع از منافع ملی و حقوق ملت شریف ایران در عرصه بین المللی نداشته‌ام.
پایگاه اطلاع رسانی دولت نیز تصویری از نخستین حضور ظریف در یک دیدار رسمی بعد از پذیرفته نشدن استعفایش منتشر کرد و نوشت: محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه که روز گذشته از سمت خود استعفا داده بود، در دیدار دکتر روحانی با نخست‌وزیر ارمنستان حضور پیدا کرد.
در نامه‌ی حسن روحانی آمده است: نامه استعفای مورخ 6 اسفند ماه ۹۷ جناب‌عالی را دیدم. جناب‌عالی به حفظ شأن و اعتبار وزارت امور خارجه و جایگاه شخص وزیر امور خارجه به عنوان بالاترین مقام مسوول در اجرای سیاست خارجی کشور، قابل درک و مورد تأیید اینجانب است. این‌جانب نسبت به فشارهای وارده به دستگاه دیپلماسی کشور، دولت و حتا رییس جمهوری منتخب مردم به خوبی آگاهم. شادی و پای‌کوبی دشمنان قسم خورده این مردم هم‌چون رژیم صهیونیستی از استعفای جناب‌عالی بهترین گواه بر موفقیت محمد جواد ظریف و بزرگ‌ترین دلیل برای استمرار فعالیت شما در سمت وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران است.
رییس جمهوری ایران در تمجید از وزیر امور خارجه دولت خود می‌نویسد: موفقیت‌های وزارت امور خارجه فقط طی ماه‌های اخیر در مقابله با توطئه‌های آمریکا در نیویورک، وین، بروکسل، لاهه، ورشو، مونیخ و ... پیروزی‌های سیاسی در سطح منطقه‌یی و بین‌المللی قابل توجه بوده است.
بهرام قاسمی، سخن‌گوی وزارت امور خارجه ایرن اعلام کرده بود که رییس جمهوری ایران استعفای محمد جواد ظریف را نپذیرفته است.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
547480
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
119
294
119
545149
6782
7969
547480

آی‌پی شما: 34.236.38.146
امروز: یکشنبه، 03 شهریور 1398