روزهای مادورو به شماره افتاده است

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، روز یک‌شنبه ۲۴ فوریه گفت: اطمینان دارد که روزهای عمر مادورو به شماره افتاده است.

پمپئو در پاسخ به این سوال که دولت مادورو در سر جای خود ایستاده است و فرماندهان ارتش نیز پشت او قرار دارند گفت: همیشه تا روزی که حرکتی به ثمر ننشسته است، نتیجه‌ دادنش غیرممکن به نظر می‌آید. من یادم هست در سال ۱۹۸۹ به عنوان سرباز در مجاورت دیوار برلین گشت می‌زدم. هیچ‌کس آن روز تصور نمی‌کرد که این دیوار فرو بریزد. پیش‌بینی سخت است. تعیین روز دقیق سخت است اما مطمئن هستم مردم ونزوئلا به این نتیجه خواهند رسید که روزهای مادورو به شماره افتاده است.
وزیر خارجه آمریکا هم‌چنین نوشت: ایالات متحده علیه آنان که با برپایی مسالمت‌آمیز دموکراسی در ونزوئلا مقابله می‌کنند دست به اقدام خواهد زد. او در ادامه آورده است: اکنون زمان عمل برای حمایت از مردم درمانده ونزوئلا فرا رسیده است.
برزیل: جامعه‌ی جهانی ونزوئلا را آزاد کند
در سوی دیگر مقامات برزیل روز یک‌شنبه، ۲۴ فوریه، خشونت به کار رفته توسط دولت ونزوئلا را در مسدود کردن راه کمک ‌رسانی به مردم این کشور محکوم کردند و از جامعه‌ی جهانی خواستند برای آزادسازی مردم ونزوئلا اقدام کند.
در همین حال ارتش برزیل اعلام کرده است که ۲ سرباز گارد ونزوئلا ارتش را ترک کرده‌اند.
پیش از این حدود ۶۰ نظامی دیگر ونزوئلا نیز با ترک ارتش به کلمبیا رفته بودند.
تظاهرکنندگان روز شنبه در مرز ونزوئلا با کلمبیا و برزیل خواستار صدور اجازه ورود کمک‌های بشردوستانه به ونزوئلا بودند که با سد نیروهای نظامی وفادار به نیکلاس مادورو مواجه شدند.
نیروهای تحت فرمان نیکلاس مادورو برای جلوگیری از ورود کمک‌های بشردوستانه به ونزوئلا به شلیک گاز اشک آور و گلوله‌های لاستیکی متوسل شدند و کامیون‌های حاوی اقلام را به آتش کشیدند.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
547460
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
99
294
99
545149
6762
7969
547460

آی‌پی شما: 34.236.38.146
امروز: یکشنبه، 03 شهریور 1398