آمریکا به دنبال قطع درآمد نفتی دولت مادورو است

آمریکا به دنبال قطع درآمد نفتی دولت نیکلاس مادورو، رییس جمهوری ونزوئلا و اختصاص آن به خوان گوآیدو، رهبر مخالفان دولت است.

یک مقام ارشد آمریکایی در حالی این خبر را اعلام کرد که به نظر می‌رسد واشنگتن در نظر دارد فراتر از ابزارهای دیپلماتیک مرسوم از خوان گوآیدو حمایت کند.
دولت ایالات متحده خوان گوآیدو را به عنوان رییس جمهوری موقت ونزوئلا به رسمیت شناخت. رهبر مخالفان دولت ونزوئلا ساعاتی پیش از آن در میان هوادارانش خود را رییس جمهوری موقت این کشور اعلام کرده بود.
جلوگیری از دست‌رسی به درآمد حاصل از فروش نفت ونزوئلا می‌تواند اداره‌ی امور این کشور را برای دولت نیکلاس مادورو بیش از پیش دشوار کند.
یک سازمان غیردولتی در ونزوئلا اعلام کرد: طی چهار روز ناآرامی در این کشور تاکنون ۲۶ تن کشته شده‌اند. بنا به همین گزارش ۷ نفر از کشته شدگان در کاراکاس، پایتخت جان باختند.
از سوی دیگر واتیکان هم‌زمان با ادامه‌ی کشمکش سیاسی در ونزوئلا اعلام کرد: پاپ فرانسیس از نزدیک اوضاع این کشور آمریکای جنوبی را دنبال می‌کند.
رهبر کاتولیک‌های جهان برای سفری ۶ روزه وارد پاناما شد.
در تحولی دیگر برخی گزارش‌ها حاکی است که مایک پومپئو، وزیر خارجه آمریکا با حضور در جلسه‌ی شورای امنیت سازمان ملل، این نهاد را در جریان آخرین موضع واشنگتن در قبال بحران سیاسی در ونزوئلا بگذارد.
سفیر آفریقای جنوبی در سازمان ملل در حالی این خبر را اعلام کرد که آمریکا از دیگر کشورهای جهان نیز خواسته است خوان گوآیدو را به عنوان رییس جمهوری موقت ونزوئلا به رسمیت بشناسند.
آمریکا درخواست خود برای برگزاری جلسه‌ی اضطراری شورای امنیت در راستای بررسی بحران سیاسی ونزوئلا را ارایه کرده است.
نیکلاس مادورو، رییس جمهوری ونزوئلا از تعطیلی سفارت کشورش در آمریکا خبر داد.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
537251
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
291
257
1374
533619
4522
5811
537251

آی‌پی شما: 35.153.73.72
امروز: پنج شنبه، 27 تیر 1398