ارز، سکه و طلا در سراشیبی

قیمت دلار آمریکا در ایران باز هم کاهش یافت و به زیر ۱۰۰۰۰ تومان رسید.

بانک مرکزی ایران با اعلام این مطلب در روز یک‌شنبه ۲۵ آذر گفت: در این روز معاملات دلار در صرافی‌های مجاز، با نرخی زیر ۱۰۰۰۰ تومان و به طور میانگین با قیمت خرید ۹۹۶۰ و فروش ۹۹۸۰ تومان انجام شده است.
بانک مرکزی هم‌چنین قیمت خرید یورو در همین روز در صرافی‌های تهران را ۸۴۰ ۱۱ تومان و قیمت فروش آن را ۸۸۰ ۱۱ تومان ذکر کرده است.
این پایین‌ترین قیمت ارز در ایران در ۳ ماه اخیر بوده است.
با این حال رسانه‌های داخلی ایران از افت میزان خرید و فروش و کسادی کار صرافی‌ها در روز یک‌شنبه به دلیل همین کاهش قیمت خبر می‌دهند. کامران سلطانی‌زاده، سخن‌گوی کانون صرافان ایرانیان درباره‌ی تلاش بانک مرکزی برای خرید ارز صادرکنندگان توسط بانک‌ها می‌نویسد: در حال حاضر صراف‌ها به دلیل این که نمی‌توانند ارز را بفروشند، خرید چندانی هم نمی‌کنند.
بحران ارزی در ایران در ماه‌های اخیر نمود بارزی داشته است و به ایجاد بحران در اقتصاد کشور انجامیده است. نرخ دلار در بازار آزاد که در آغاز امسال کم‌تر از ۵۰۰۰ تومان بود، در ماه‌های اخیر به حدود ۱۸۰۰۰ تومان هم رسید.
ادامه‌ی کاهش قیمت طلا و سکه
از سوی دیگر روند نزولی قیمت طلا و سکه نیز در روز یک‌شنبه ۲۵ آذر نیز ادامه پیدا کرد. رییس اتحادیه‌ی فروشندگان و سازندگان طلا، جواهر، نقره و سکه تهران با اعلام این مطلب اعلام کرد که هر عدد سکه تمام بهار طرح جدید به ۳ میلیون و ۴۲۰ هزار تومان رسیده است.
ابراهیم محمدولی گفت: قیمت طلا در بازار تهران نیز کاهش یافته و هر مثقال طلای ۱۷ عیار ۱ میلیون و ۳۰۱ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار، ۱۰۰ ۳۰۰ تومان قیمت دارد.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
530196
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
61
221
282
528198
3278
8784
530196

آی‌پی شما: 52.91.39.106
امروز: دوشنبه، 27 خرداد 1398