فشار مجدد آمریکا به عراق

بازسازی سریع صنعت نفت در قبال تحریم ایران

ریک پِری، وزیر انرژی آمریکا از مذاکرات خود با مقام‌های ارشد عراق در مورد تحریم‌های ایران پرده برداشت.

پری اعلام کرد که در حاشیه‌ی نشست اتاق بازرگانی آمریکا در بغداد با ثامر غضبان، وزیر نفت عراق دیدار کرده است و عزم جدی آمریکا برای تحریم صنعت نفت ایران و نیز انتقال نفت این کشور را به او گوش‌زد کرده است.
وزیر انرژی آمریکا در دیدار با عادل عبدالمهدی، نخست وزیر جدید عراق نیز تأکید کرد که این کشور خود را به بازسازی ساختار آسیب دیده صنعت نفت عراق در جریان نبرد با داعش متعهد می‌داند.
پری به عبدالمهدی خاطر نشان کرده است که توسعه‌ی سریع صنعت نفت عراق تأثیر به‌سزایی در بهبود شرایط زندگی مردم عراق و کاهش سطح نارضایتی آن‌ها خواهد داشت.
وزیر انرژی آمریکا هم‌چنین گفت: از مقام‌های ارشد عراقی خواسته است تا از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی آمریکا در بخش انرژی این کشور حمایت کنند.
آمریکا در راستای اعمال تحریم خرید نفت ایران که از ۵ ماه نوامبر گذشته آغاز شده است به عراق ۴۵ روز فرصت داد تا هرگونه هم‌کاری خود با بخش انرژی ایران را قطع کند.
مقام‌های عراقی که پیش از این نیز تلاش کرده بودند تا معافیت لازم را برای ادامه‌ی هم‌کاری در بخش انرژی با ایران از آمریکا اخذ کند، معتقدند که برای قطع واردات گاز از ایران نیاز به زمان دارند.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
530187
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
52
221
273
528198
3269
8784
530187

آی‌پی شما: 52.91.39.106
امروز: دوشنبه، 27 خرداد 1398