تکذیب خروج هندی‌ها ازچابهار به بهانه‌ی ناامنی

معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با تکذیب خروج هندی‌ها از چابهار گفت: پروژه‌های زیرساختی بندر شهید بهشتی را با قدرت ادامه می‌دهیم.

هادی حق شناس درباره‌ی این‌که آیا انفجار تروریستی روز پنج‌شنبه منجر به نگرانی سرمایه گذاران به ویژه سرمایه گذاران بندر چابهار نسبت به امنیت منطقه می‌شود، گفت: این انفجار تروریستی، صرفاً ترقه بازی در مقابل مقر نیروی انتظامی بود و ارتباطی با بندر چابهار نداشت. در سیستان و بلوچستان قبلاً هم چنین اتفاقاتی رخ داده بود و اولین بار نیست که یک حادثه مشابه اتفاق می‌افتد. کما این‌که سال گذشته هم در همین استان جاده را تعدادی از اشرار بسته بودند و سپاه با آن‌ها برخورد کرد.
معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با بیان این‌که در روز پنج‌شنبه گذشته چند پروژه‌ی معمولی افتتاح شد و این حادثه ارتباطی با این افتتاح‌ها نداشت، گفت: پروژه‌ی اصلی ما، بهره برداری از فاز اول طرح توسعه‌ی بندر شهید بهشتی با حضور رؤسای جمهور ایران و افغانستان و نخست وزیر هند بود که در روز افتتاح این پروژه، هیچ اتفاقی نیفتاد و همه شاهد امنیت بالای ایران بودند.
به گفته‌ی عضو هیأت عامل سازمان بنادر و دریانوردی، از نظر این سازمان، حادثه‌ی روز پنج‌شنبه حادثه‌ی مهمی نبود و این انفجار نه ارتباطی به توسعه‌ی بندر چابهار دارد و نه آینده این شهر و پروژه‌های زیرساختی سازمان بنادر و منطقه آزاد؛ سازمان بنادر با قدرت و قوت پروژه‌ی توسعه‌ی بندر چابهار را به پیش می‌برد.
روز پنج‌شنبه هفته گذشته (۱۵ آذر) عملیات اجرایی سه پروژه‌ی کوچک به ارزش سرمایه گذاری ۱۷۰ میلیارد تومان شامل احداث فرآورده‌های نفتی به روش B.O.T، انتقال نفت و گاز به بازارهای داخلی و خارجی و جمع آوری مواد زائد کشتی‌ها با هدف حفاظت از محیط زیست دریایی منطقه‌ی چابهار آغاز شد که با حادثه‌ی تروریستی این شهر هم‌زمان شد.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
530028
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
114
132
114
528198
3110
8784
530028

آی‌پی شما: 52.91.39.106
امروز: یکشنبه، 26 خرداد 1398