حضور نیروهای امنیتی و تردد آمبولانس‌ها

میدان فردوسی تهران روز سه شنبه شاهد حضور گسترده‌ی افرادی بود که برای خرید و فروش ارز به صرافی‌ها هجوم آورده بودند.

با توجه به روند رو به کاهش بهای دلار در بازار غیررسمی، آن دسته از شهروندانی که در بحبوبه‌ی افزایش بی‌سابقه‌ی بهای ارز اقدام به خرید قابل توجه دلار کرده بودند، نگران از ادامه‌ی این روند نزولی، سراسیمه به بازارهای فروش آمده‌اند.
بهای دلار که در هفته‌های گذشته تا بیش از ۱۹ هزار تومان افزایش یافته بود، بامداد سه‌شنبه در بازارهای غیررسمی تا ۱۵ هزار تومان افت کرد و در ادامه‌ی روز نیز به ۱۲ هزار تومان رسید.
مشاهدات خبرنگاران در تهران نشان می‌دهد که صرافی‌ها حاضر به خرید دلار نیستند و عمدتاً این دست‌فروشان و دلال‌های حاضر در کف خیابان هستند که حاضر به خرید نقدیِ دلار هستند. قیمت‌ها نیز بنا به نظر همین دست فروشان تعیین می‌شود و متقاضیان بعضاً حاضرند به پایین‌ترین قیمت دلار خود را به ریال تبدیل کنند.
در محدوده‌ی میدان فردوسی صرافی‌ها، تابلوی نرخ ارز خود را خاموش کرده بودند و حتا متقاضیان ارز مسافرتی نیز با داشتن مدارک نتوانستند ارز خود را از صرافی‌ها بخرند. این‌طور گفته می‌شود که صرافی‌ها تنها به متقاضیان ارز پزشکی و درمانی فروخته می‌شد.
بازار پرنوسان ارز در این روزها قابل پیش‌بینی نیست و به همین دلیل تفاوت میان قیمت خرید و فروش در بین دلالان بازار ارز تفاوت زیادی دارد. حتا دلالان نیز برای خرید و فروش، نرخ‌های متفاوت با فاصله‌ی زیادی را اعلام می‌کنند و عمدتاً با فروشنده‌ها و خریداران راه می‌آیند.
حضور نیروهای امنیت و پلیس در منطقه‌ی میدان فردوسی و اطراف صرافی‌ها کاملاً مشهود بود و نکته‌ی جالب حضور آمبولانس‌های اورژانس تهران و تردد پر تعداد آن‌ها در آن منطقه بود. پیش‌تر در خبرها اعلام شده بود که نوسانات ناگهانی و افت ارزش دلار موجب حمله‌ی قلبی به تعدادی از شهروندان ایرانی شده بود به نحوی که اورزانس از استقرار آمبولانس در محدوده‌ی صرافی‌ها خبر داده بود. هر چند بعدتر مجتبا خالدی سخن‌گوی سازمان اورژانس کشور خبرهای مربوط به بالا رفتن میزان سکته‌های قلبی در اثر نوسانات دلار را تکذیب کرد.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
517032
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
267
84
351
514200
13144
25814
517032

آی‌پی شما: 52.55.186.225
امروز: دوشنبه، 02 ارديبهشت 1398