دلار از مرز ۱۹ هزار تومان و یورو از ۲۲ هزار تومان گذشت

یک روز پس از نشست سالانه‌ی مجمع عمومی سازمان ملل متحد و سخن‌رانی دونالد ترامپ و حسن روحانی در نیویورک، روز چهارشنبه ۴ مهر (۲۶ سپتامبر) قیمت ارز و سکه در بازارهای ایران رکوردی دیگر به ثبت رساند.

این در حالی است که به گزارش تسنیم روز گذشته در ساعات پایانی، صرافان به بهانه‌ی سخن‌رانی روسای جمهوری ایران و ایالات متحده از انجام معامله سر باز می‌زدند و یا دلار را با قیمت‌ بالای هزار و ۵۰۰ به فروش می‌رساندند.
نرخ هر دلار آمریکا که صبح روز چهارشنبه با بازگشایی بازار، ۱۶ هزار و ۹۹۸ تومان معامله می‌شد، ظهر امروز به بیش از ۱۹ هزار و ۳۰۰ تومان نیز رسید و تا عصر با اندکی کاهش تا ۱۸ هزار و ۳۰۰ تومان نیز معامله شد.
روند افزایشی قیمت یورو نیز در روز چهارشنبه چهارم مهر ماه ادامه داشت و از ۱۹ هزار و ۹۵۰ در روز گذشته تا عصر امروز با ۵/۶۱ درسد افزایش در بیش‌ترین حالت با قیمت بالای ۲۲ هزار و ۶۰۰ تومان نیز در بازار آزاد معامله شد.
بازار طلا و سکه نیز نوسانات شدیدی را تجربه کرده است. هر سکه تمام بهار آزادی طرح جدید تا عصر روز چهارشنبه با ۱۶/۶۶ درسد افزایش نسبت به روز گذشته با قیمت بیش از ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان معامله شد.
نرخ ملک و زمین در بازار مسکن
بحران اقتصادی در ایران، بازار مسکن را با رکود روبه‌رو کرده است. بر اساس آمار منتشر شده از سوی دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی در شهریور ماه، معاملات مسکن نسبت به ماه گذشته ۱۹ درسد افت کرده است و نسبت به سال گذشته در همین زمان نیز ۳۳/۱۰ درسد کاهش یافته است.
بر اساس این گزارش قیمت هر متر مربع خانه نیز نسبت به شهریور ماه سال گذشته ۷۴ درسد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.
قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در تهران نسبت به ماه گذشته نزدیک به ۶۰۰ هزار تومان افزایش یافته است. متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در تهران شهریور ماه سال گذشته ۴ میلیون و ۶۸۴ هزار تومان بود که امسال این قیمت به ۸ میلیون و ۱۲۲ هزار ۴۰۰ تومان رسیده است.
بر اساس گزارش وزارت راه و شهرسازی قیمت هر متر مربع واحد مسکونی درگران‌ترین منطقه‌ی تهران ۱۷ میلیون و ۷۷۱ هزار تومان و در ارزان‌ترین منطقه (منطقه‌ی ۱۸) با میانگین متری ۳ میلیون و ۴۷۰ هزار تومان به ثبت رسیده است.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
523786
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
454
241
852
521224
5652
14246
523786

آی‌پی شما: 3.88.156.58
امروز: سه شنبه، 31 ارديبهشت 1398