آمریکا: یک شبکه‌ی ارزی نیروی قدس ایران را متلاشی کردیم

معاون وزیر خزانه داری آمریکا می‌گوید این کشور به هم‌راه امارات متحده عربی شبکه ای غیرقانونی را که اقدام به ارسال میلیون‌ها دلار به نفع ایران می‌کرد متلاشی کرده است.

این خبر در حالی اعلام می‌شود که ایالات متحده در هفته‌های گذشته بر تلاش خود برای محدودسازی دست‌رسی ایران به ارز و عرصه‌ی تجارت بین المللی افزوده است.
سیگال مندلکر، معاون وزیر خزانه داری آمریکا در مورد عملیات مشترک این کشور و امارات متحده عربی اظهار داشت: ما به طور مشترک یک شبکه‌ی مبادله‌ی ارز را که به انتقال میلیون‌ها دلار به نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران مبادرت می‌کرد، متلاشی کردیم.
به گفته‌ی سیگال مندلکر که معاون وزیر خزانه داری آمریکا در امور تروریسم و اطلاعات مالی است فعالیت این شبکه‌ی غیرقانونی در ماه مه مختل شد. وی افزود که ایران با مبادله‌ی ارز و استفاده از نظام مالی امارات متحده عربی وجوهی را برای گروه‌های تحت حمایت خود در منطقه ارسال می‌کرده است.
معاون وزیر خزانه داری آمریکا تأکید کرد که مقامات ارشد بانک مرکزی ایران با جعل اسناد فعالیت خود را با استفاده از شرکت‌های صوری و کاغذی شرکتی که تنها بر روی کاغذ وجود خارجی دارد، مخفی کرده بودند.
سیگال مندلکر از ارایه‌ی جزییات بیش‌تر در مورد عملیات مشترک ایالات متحده و امارات متحده عربی خودداری کرد.
امارات در اوایل ماه ژوئن اعلام کرده بود که فعالیت 7 صرافی را به دلیل نقض مقررات مبارزه با پول‌شویی و دیگر قوانین این کشور محدود کرده است. دولت امارات متحده عربی به طور مشخص به موارد نقض مقررات از سوی این صرافی‌ها اشاره نکرده بود.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
428256
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
272
462
1637
423249
5553
18125
428256

آی‌پی شما: 34.228.41.66
امروز: چهارشنب، 21 آذر 1397