بحران اقتصادی ایران؛ از دلار ۱۵ هزار تومانی تا پایان پیش فروش سایپا در چند ثانیه

روند صعودی نرخ دلار و یورو تا ظهر روز چهارشنبه در بازار‌ آزاد ارز تهران رکورد زد.

بر همین اساس دلار با قیمت بیش از 14700 تومان و در مواردی 15000 تومان معامله شد و قیمت یورو نیز از مرز 17000 تومان در بازار آزاد گذشته است.
طی 3 روز گذشته، نرخ ارز در بازار آزاد ارز حدود ۸ درسد افزایش یافته است و روزانه کما بیش ۱۰۰۰ تومان رشد داشته است. این در حالی است که روز  چهارشنبه ۱۴ شهریور (5 سپتامبر) این رشد برای قیمت یورو تا ظهر نزدیک به 1000 تومان و برای دلار بیش از ۷۰۰ تومان بود.
قیمت ارز در بازرا ثانویه و شکسته شدن رکورد عرضه
دلار آمریکا در بازار ثانویه بر مبنای اطلاعات سامانه‌ی نیما با نرخ حدودی۷۶۰۰ تا ۷۷۰۰ تومان و یورو با قیمت حدود 9000 تومان عرضه می‌شود.
به نقل از مدیر کل سیاست‌ها و مقرات ارزی بانک مرکزی رکورد عرضه‌ی ارز در این بازار نیز روز چهارشنبه از سوی صادر کنندگان غیر نفتی شکسته شد.
به گفته‌ی مهدی کسرایی، ارز با نرخ مصوب 4200 تومان برای دارو و کالاهای اساسی و ارز عرضه شده در بازار ثانویه برای سایر کالاها و خدمات است.
پیش خرید پراید در چند ثانیه
صبح روز چهارشنبه ۱۴ شهریور، شرکت خودروسازی سایپا بر اساس اعلامیه‌ی قبلی خود پیش فروش نقدی خودروی پراید را آغاز کرد که در ساعات آغازین با درخواست بسیار زیاد مراجعین هر چندین مرحله از پیش فروش به پایان رسیده است.
به گزارش رسانه‌های ایران در ساعت ۱۰ صبح با آغاز پیش‌فروش پس از چند ثانیه سایت بسته شد و به مراجعه کنندگان اعلام شد: مرحله‌ی اول، دوم و سوم پذیرش مشتریان انجام و مرحله‌ی بعد راس ساعت ۱۰:۴۵ انجام خواهد شد.
به گزارش این شرکت خودروسازی، از دقایق آغازین پیش فروش خودرو تا پیش از ظهر روز چهارشنبه نزدیک به ۶ میلیون نفر از سایت بازدید کرده و در هر ثانیه 700000 نفر خواستار ورود به سایت برای ثبت نام بودند.
به گفته‌ی سایپا فروش خودروهای خانواده‌ی سایپا شامل ۱۳۱، ۱۳۲ و ۱۵۱ به هم‌راه تیبا، ساینا و وانت نیسان، روز چهارشنبه به صورت مرحله‌یی به این صورت انجام می‌شود که سایت پیش فروش هر ۱۵ دقیقه ۱۰ ثانیه برای ثبت نام باز می‌شود.
بودجه‌ی 30000 میلیارد تومانی برای بسته‌های اقتصادی
محمد باقر نوبخت، رسیس سازمان برنامه و بودجه‌ی ایران روز چهارشنبه در جلسه‌ی علنی مجلس از تخصیص بودجه‌ی ۲۹ تا ۳۰ هزار میلیارد تومانی برای بسته‌های اقتصادی خبر داد.
وی هم‌چنین گفت: ما ۱۳ میلیارد دلار از این مبالغ را برای ۲۵ قلم کالای اساسی و هم‌چنین دارو و محصولات کشاورزی هزینه کردیم، هم‌چنین برای ۱۰ قلم کالا ۵۰۰ میلیارد تومان هزینه کردیم.
نوبخت در صحن علنی مجلس درباره‌ی بررسی طرح تأمین کالاهای اساسی گفت: از فردا به‌ جای آن‌که مردم جلوی صرافی‌ها صف بکشند، صف‌های طویلی جلوی فروشگاه‌ها تشکیل خواهد شد؛ تصور کنید که فروشگاه صادق باشد و همه‌ی محصولات خود را عرضه کند و از فردا صحنه‌ی زشتی مشاهده می‌شود که جلوی فروشگاه‌ها عده‌یی ظرف روغن و محصولاتی را که عرضه شده است می‌گذارند و می‌فروشند. ما برای مردم شریف و آبرومندی که نمی‌توانند ساعت‌ها در صف بایستند، طرح‌هایی داریم.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
596338
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
149
335
900
593804
5029
6582
596338

آی‌پی شما: 3.233.215.231
امروز: چهارشنب، 07 اسفند 1398