ثبت رکورد دلار ۱۴ هزار تومانی در بازار ارز ایران

در ادامه‌ی بحران ارز ایران، روز سه‌شنبه نرخ دلار در بازار غیررسمی با عبور از مرز ۱۴ هزار تومان و نرخ یورو با عبور از ۱۶ هزار تومان حدنصاب جدیدی را ثبت کردند.

علارغم ثبت این رکورد جدید، تقاضا برای خرید زیاد بوده است و متقاضیان که انتظار گرانی بیش‌تر ارز را دارند می‌خواهند با هر قیمتی خرید کنند.
قیمت ارز در عصر روز سه‌شنبه با اندکی کاهش هم‌راه بود و دلار تا ۱۳۵۰۰ تومان و یورو تا ۱۵۶۰۰ تومان پایین آمد با این حال در ساعات پایانی روز بار دیگر سیر صعودی را در پیش گرفت. برای اولین بار بود که نرخ دلار از ۱۳ هزار تومان گذر می‌کرد.
در طول کم‌تر از یک هفته 3 هزار تومان به قیمت دلار افزوده شده است و پول ایران حدود ۳۰ درسد ارزش خود را از دست داده است.
هم‌چنین در بازار سکه و طلا، سکه تمام بهار آزادی طرح جدید معادل 4 میلیون و ۷۲۰ هزار تومان، سکه طرح قدیم 4 میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، نیم سکه 2 میلیون و ۲۲۵ هزار تومان، ربع سکه 1 میلیون و ۱۵۰ هزار تومان و سکه یک گرمی ۶۰۵ هزار تومان معامله شد.
سخنرانی روحانی در عسلویه
هم‌زمان با تلاطم در بازار ارز، حسن روحانی رییس‌ جمهور ایران در جریان افتتاح ۳ واحد پتروشیمی جدید با اعلام این‌که وارد مرحله‌ی جدیدی از توطئه‌ی دشمنان شده‌ایم، گفت: مردم با مشکلات جدیدی مواجه هستند و همه‌ی ما در زندگی این را لمس می‌کنیم، پس دشمن می‌تواند برای ما مشکل درست کند اما دشمن قادر نیست به اهدافش برسد و این برای ما مثل روز روشن است.
بحران تازه در اقتصاد ایران پس از آن شدت گرفت که دونالد ترامپ، رییس ‌جمهور آمریکا، در چارچوب مهار جاه‌طلبی منطقه‌یی ایران و تلاش برای رسیدن به بیانیه‌یی جدید از توافق هسته‌یی موسوم به برجام عقب کشید و تحریم‌های تازه‌یی را در 2 مرحله وضع کرد.
حسن روحانی در سخن‌رانی خود اضافه کرد: امکان ندارد که بدخواهان موفق شوند ما را به قبل از سال ۵۷ برگردانند. این‌ها می‌خواهند ما بگوییم اشتباه کردیم که به عنوان ایران می‌خواهیم در منطقه تأثیرگذار باشیم، اشتباه کردیم که گفتیم مردم‌سالاری دینی می‌خواهیم. این آرزوهای دشمن هیچ‌وقت محقق نخواهد شد.
دور جدید تحریم‌های نفتی از روز ۱۳ آبان آغاز خواهد شد.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
523683
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
351
241
749
521224
5549
14246
523683

آی‌پی شما: 3.88.156.58
امروز: سه شنبه، 31 ارديبهشت 1398