هدایت‌الله خادمی؛ عضو کمیسیون انرژی مجلس:

دولت باید نسبت به احقاق حق و حقوق رانندگان وارد عمل شود

چند روزی است که اعتصاب کامیون داران خبرساز شده است.

حالا هدایت‌الله خادمی؛ عضو کمیسیون انرژی مجلس درباره‌ی وضعیت کامیون‌داران و مشکل سوخت‌رسانی، گفت: در صورتی که این وضعیت ادامه پیدا کند احتمال دارد تا دیگر ناوگان حمل و نقل نیز به حلقه‌ی کامیون‌داران بپیوندند و خواستار مطالبات خود شوند. هم‌چنین وزیر راه با بیان این‌که اعتراض حق قانونی و طبیعی رانندگان است، دستور پی‌گیری مشکلات این صنف را صادر کرد.
خادمی افزود: دولت باید نسبت به احقاق حق و حقوق رانندگان وارد عمل شود و نمی‌شود هر روز کشور با یک مشکل بزرگ دست به گریبان باشیم. چرا که این تحرکات می‌تواند مشکلات اقتصادی و اجتماعی زیادی برای کشور به هم‌راه داشته باشد. انفعال و سکوت دولت در برابر این موضوع به نفع دولت و نظام نیست.
این در حالی است که وزیر راه و شهرسازی می‌گوید: علا‌رغم این‌که مسأله‌ی بیمه مربوط به سازمان تأمین اجتماعی است اما وزارت راه و شهرسازی با تشکیل جلسات 3 جانبه‌ حاضر به کمک به رانندگان در این زمینه است.
عباس آخوندی اظهار کرد‌: اعتراض رانندگان و نمایندگان آن‌ها به هیچ وجه باعث ناراحتی نشده است، زیرا حق اعتراض را قبول دارم و معتقدم اعتراض حق
قانونی و طبیعی رانندگان است اما باید توجه داشت که حق اعتراض با سنگ پراکنی متفاوت است و مانند گفته‌های نمایندگان رانندگان باور دارم افرادی که وسط جاده‌ها اقدام به سنگ پراکنی کردند جزو رانندگان نیستند.
وزیر راه با اشاره به اعتراض رانندگان نسبت به سهمیه‌ی سوخت بر اساس پیمایش بیان کرد: اجرای این طرح به نفع رانندگان بود اما در صورت اثبات صحبت‌های نمایندگان رانندگان مبنی بر وجود اشکالاتی در مناطق مختلف هم‌چون مرزها، باید با هم‌کاری شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی بررسی و برطرف شود.
هم‌چنین وزیر راه و شهرسازی دستور تشکیل کمیسیون، کارگروه یا کمیته‌ی مشترک با حضور نمایندگان صنف مرتبط با شرکت‌های حمل و نقلی و رانندگان کامیون و صاحبان کالا، کارشناسان و متخصصان و هم‌چنین مدیران سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌یی را برای رفع مشکلات رانندگان خودروهای سنگین صادر کرده است.
رییس انجمن شرکت‌های حمل و نقل استان کرمانشاه گفت: کامیون‌داران نسبت به افزایش عوارض داخل جاده‌یی، افزایش قیمت قطعات، افزایش نرخ بیمه تأمین اجتماعی و ... معترض‌ هستند.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
564550
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
61
188
808
562129
4889
8888
564550

آی‌پی شما: 18.208.187.169
امروز: چهارشنب، 01 آبان 1398