ارز تخصیص نگیرد، برنج‌های وارداتی را مرجوع یا صادر می‌کنیم!

دبیر اجرایی انجمن واردکنندگان برنج ایران گفت: علاوه بر برنج‌های رسوبی در گمرک، تخصیص ارز به تمام برنج‌های که از آذر ماه خریداری شده است انجام نگرفته است، طرف‌های هندی به دنبال دریافت بهای کالای خود هستند در این شرایط تجار تصمیم گرفته‌اند اگر ارز تخصیص نگیرد برنج‌های وارداتی را مرجوع یا به کشور دیگر صادر کنند.

مسیح کشاورز با بیان این‌که تخصیص ارز به واردات برنج متوقف شده است، اظهار کرد: توقف تخیصص ارز علاوه بر برنج‌های رسوبی در گمرک شامل برنج‌های می‌شود که از آذر ماه سال‌جاری خریداری شده است.
وی ادامه داد: در گذشته به دلیل اعتبار و تعهد تجار ایرانی، هندی‌ها تنها با یک تماس تلفنی حاضر به ارسال برنج‌ به هر میزان که سفارش داده می‌شد، بودند اما با ادامه بد قولی‌ها در پرداخت‌ها، هندی‌ها دیگر حاضر به ارسال کالا قبل از تسویه نیستند.
به گفته کشاورز؛ ‌تجار پاکستانی نیز مانند هندی‌ها از فروش برنج به ایران خودداری می‌کنند و فروش برنج به ایران را منوط به تسویه کامل بهای کالا قبل از ارسال آن کرده‌اند.
وی از تصمیم تجار به فروش برنج‌های مانده در گمرک به کشورهای دیگر یا مرجوع آن به مبدا واردات خبر داد.
کشاورز گفت: هر چند این اتفاق نیز به زیان تجار است اما هر روز هزینه دموراژ و انبار به تجار تحمیل می‌شود که می‌تواند زیان آن‌ها را بیش‌تر کند.
دبیر اجرایی انجمن واردکنندگان برنج ایران با تأکید بر این‌که انجمن در تلاش برای تخصیص سریع‌تر ارز برای جلوگیری از عملی شدن این تصمیمات است،‌ افزود: ما امیدواریم یکی از مسائل مطرح شده در کمیته ارزی بانک مرکزی تخصیص ارز به برنج‌ها وارداتی باشد.
کشاورز میزان برنج‌های که بهای آن‌ها پرداخت نشده است و امکان ورود آن‌ها به کشور وجود ندارد را ۲۰۰۰۰۰ تا ۲۵۰۰۰۰ تن عنوان کرد.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
596207
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
18
335
769
593804
4898
6582
596207

آی‌پی شما: 3.233.221.149
امروز: چهارشنب، 07 اسفند 1398