جزییات سرنگونی یک پهپاد در ماهشهر توسط ارتش

بندر امام خمینی یکی از بندرهای استان خوزستان ایران در خلیج فارس است. این بندر با داشتن ۳۸ اسکله فعال به طول ۷ کیلومتر، بزرگ‌ترین بندر فعال ایران است. اداره کل بنادر و دریانوردی خوزستان در این بندر واقع شده ‌است.

لاشه‌ی ساقط شده یک پهپاد توسط سامانه پدافندی ارتش جمهوری اسلامی در شهر بندرامام خمینی از توابع شهرستان بندر ماهشهر در نی‌زارها پیدا شد.
صدای نسبتاً شدید، مردم شهر بندرامام خمینی را متوجه حادثه‌یی کرد ولی تا ساعت‌های اولیه کسی از علت این صدای مهیب بی خبر بود.
ساعاتی بعد منابع محلی خبر دادند که سامانه پدافندی هوایی ارتش جمهوری اسلامی مستقر در منطقه بعد از مشاهده یک پهباد به سرعت آن را ساقط کرده‌اند.
غلام‌رضا شریعتی استاندار خوزستان نیز در این خصوص توضیح داد: در نخستین ساعات اولیه بامداد جمعه یک فروند پهپاد ناشناس وارد حریم شهرستان ماهشهر شد که بلا فاصله پدافند ارتش جمهوری اسلامی وارد عمل شد.
وی گفت: پدافند قرارگاه جنوب غرب ارتش جمهوری اسلامی ایران مستقر در ماهشهر با شلیک موشک این پهپاد ناشناس را ساقط کرده است که لاشه آن در نی‌زارهای اطراف ماهشهر سقوط کرد.
وی اضافه کرد: هم‌اینک لاشه این پهپاد توسط نیروهای نظامی و امنیتی از لای نی‌زارها بیرون کشده شده است و کارشناسان تحقیقات از آن را آغاز کرده‌اند.
رییس شورای تأمین استان خوزستان گفت: پهپاد یاد شده به طور قطع مربوط به کشورهای خارجی است و نتایج بررسی‌های کارشناسان نیز پس از مشخص شدن در اختیار مردم قرار می‌گیرد.
شریعتی گفت: آن‌چه مشخص است این پهپاد بدون هم‌آهنگی وارد فضای ماهشهر شده است. به همین دلیل پدافند شهرستان اقدام به ساقط کردن آن کرده است.
وی گفت: پدافند استان خوزستان با دقت و تیزبینی و بنا به حساسیت‌های منطقه و تهدیدات دشمن تمامی تحرکات را زیر نظر دارد و اجازه هر گونه قدرت مانور را از دشمن خواهد گرفت.
بندر امام خمینی یکی از بندرهای استان خوزستان ایران در خلیج فارس است. این بندر با داشتن ۳۸ اسکله فعال به طول ۷ کیلومتر، بزرگ‌ترین بندر فعال ایران است. اداره کل بنادر و دریانوردی خوزستان در این بندر واقع شده‌ است.
هم‌چنین منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی با بیش از ۲۰ مجمتع پتروشیمی در جوار این شهر واقع شده است.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
578968
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
129
246
1684
575305
1684
11046
578968

آی‌پی شما: 18.207.238.169
امروز: جمعه، 15 آذر 1398