۶ کشور عربی به تحریم آمریکا علیه پیوستند

ایالات متحده به هم‌راه ۶ کشور عرب تحریم‌ها علیه ۲۵ شرکت، بانک و فرد مرتبط با حمایت‌های ایران از گروه‌های شبه نظامی از جمله حزب الله لبنان را اجرایی کردند.

بنا بر اطلاعیه وزارت خزانه‌داری آمریکا، کشورهای بحرین، قطر، کویت، عمان، عربستان سعودی و امارات عربی متحده اجرای تحریم‌ عوامل حمایت ایران از گروه‌های شبه‌نظامی را که توسط مرکز مقابله با تأمین مالی ترورسیم (TFTC) اعلام شده بود، آغاز کردند.
مطالبق این اطلاعیه ۲۱ مورد از اهداف این تحریم مشمول شرکت‌ها و بانک‌های حامی نیروهای مقاومت بسیج جمهوری اسلامی است و ۴ هدف نیز به افراد وابسته به حزب الله لبنان مربوط می‌شود که عامل هم‌آهنگی عملیات این گروه در عراق بوده‌اند.
استیو منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا که در خاورمیانه به سر می‌برد، در ادامه این اطلاعیه تصریح کرد: اقدام مرکز مقابله با تأمین مالی تروریسم در خصوص عوامل اعلام شده با سفر من به خاورمیانه هم‌زمان شد و همین امر موجب شد تا ضمن ملاقات با تمامی هم‌تایانم مبارزه با تأمین مالی تروریسم را بیش از پیش تقویت کنم.
منوچین در جریان کنفرانس مطبوعاتی با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل از تشدید تحریم‌های اقتصادی علیه ایران خبر داده بود.
البته آمریکا پیش‌تر تمامی این ۲۵ شرکت، بانک و فرد را مشمول تحریم‌های خود کرده بود.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
590651
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
110
788
1253
588332
5924
7443
590651

آی‌پی شما: 3.227.2.246
امروز: سه شنبه، 08 بهمن 1398