تهدید ترامپ علیه ترکیه:

اقتصادتان را مانند قبل نابود می‌کنم

دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا به ترکیه در مورد اقداماتی خارج از حد و مرز تعیین شده برای این کشور هشدار داد.

هشدار اقتصادی دونالد ترامپ تنها چند ساعت پس از آن مطرح می‌شود که کاخ سفید اعلام کرده بود آمریکا نظامیان خود را از شمال سوریه خارج می‌کند.
دونالد ترامپ در صفحه توییتر خود نوشت: همان‌طور که قبلاً قویاً اعلام کرده‌ام و تنها برای تأکید بیش‌تر می‌گویم اگر ترکیه کاری انجام دهد که من با هوش سرشار و غیر قابل قیاس خودم آن را خارج از حد و مرز تعیین شده ارزیابی کنم کل اقتصاد ترکیه را تخریب و نابود می کنم. قبلاً هم این کار را انجام داده ام!
گروهی از اعضای کنگره آمریکا ضمن ابراز نگرانی از تصمیم دونالد ترامپ تأکید کرده‌اند که خروج نظامیان آمریکا از شمال سوریه می‌تواند مسیر را برای حمله ترکیه به نیروهای کرد هموار کند. این در حالی است که کردها از متحدان آمریکا در جریان نبرد علیه داعش بودند.
دونالد ترامپ در حالی ترکیه را از نظر اقتصادی تهدید کرده است که آنکارا خود را برای آغاز عملیات نظامی و هوایی علیه شبه نظامیان کرد در شمال سوریه آماده می‌کند.
رییس جمهوری آمریکا پیش از توییت تهدیدآمیز علیه آنکارا در صفحه توییتر نوشته بود: وقت آن رسیده است که ما از این
جنگ‌های مسخره بی پایان، که بسیاری از آن‌ها قبیله‌یی است، بیرون برویم و سربازهای‌مان را به خانه بازگردانیم.
کاخ سفید در حالی آغاز خروج نظامیان آمریکا از شمال سوریه را اعلام کرد که دونالد ترامپ پیش از آن با رجب طیب اردوغان، رییس جمهوری ترکیه تلفنی گفت‌وگو کرده بود.
از سوی دیگر وزارت دفاع آمریکا تأکید کرد که واشنگتن از تهاجم ترکیه به شمال سوریه حمایت نمی‌کند و به آنکارا در این زمینه کمک نخواهد کرد.
جاناتان هافمن، سخن‌گوی پنتاگون گفت: وزارت دفاع مانند رییس جمهوری به وضوح به ترکیه اعلام کرده است که از عملیات این کشور در شمال سوریه حمایت نخواهد کرد. نیروهای مسلح ایالات متحده از چنین عملیاتی نه حمایت می‌کنند و نه در آن دخالتی خواهند داشت.
بنا به اعلام پنتاگون مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا به هم‌تای ترک خود اعلام کرده است که اقدامات یک‌جانبه برای ترکیه خطرآفرین خواهد بود.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
580255
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
78
281
1035
577284
2971
11046
580255

آی‌پی شما: 18.207.255.49
امروز: جمعه، 22 آذر 1398