تحریم ۳۹ شرکت پتروشیمی و نمایندگی‌های فروش

وزارت خزانه‌داری ایالات متحده در راستای اعمال فشار حداکثری به حکومت ایران با صدور اطلاعیه‌یی ۳۹ شرکت پتروشیمی ایرانی، زیر مجموعه‌های آن‌ها و نیز نمایندگی‌های فروش این شرکت‌ها در خارج از ایران را مشمول تحریم‌های آمریکا علیه اقتصاد ایران کرد.

استیو منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا روز جمعه اعلام کرد: تحریم‌های جدید ایالات متحده صنعت پتروشیمی ایران از جمله بزرگ‌ترین هلدینگ این صنعت را که حامی مالی سپاه پاسداران به شمار می‌رود، نشانه گرفته است.
مونچین گفت: انتظار داریم با تحریم این شبکه، شریان‌های اصلی تأمین مالی فعالیت‌های سپاه پاسداران جمهوری اسلامی قطع شود.
بر اساس این اطلاعیه، هلدینگ خلیج فارس که بزرگ‌ترین هلدینگ صنعت پتروشیمی ایران به شمار می‌رود به هم‌راه ۳۹ شرکت زیر مجموعه و نمایندگی فروش خارج از کشور آن مشمول تحریم‌های جدید آمریکا قرار گرفته‌اند.
وزارت خزانه‌داری آمریکا با استناد به سخنان سال گذشته وزیر نفت دولت جمهوری اسلامی مدعی شده است که قرارگاه خاتم الانبیاء که بازوی اقتصادی و مهندسی سپاه پاسداران محسوب می‌شود، در مجموع ۱۰ پروژه فعال به ارزش ۲۲ میلیارد دلار در صنعت پتروشیمی ایران دارد که رقم این قراردادها معادل ۴ برابر بودجه رسمی و دولتی سپاه پاسداران است.

ارزش صادرات محصولات پتروشیمی ایران در سال گذشته خورشیدی بیش از ۱۴ میلیارد دلار بوده است که معادل ۳۲ درسد صادرات غیرنفتی ایران است.
آمریکا ماه آوریل گذشته سپاه پاسداران جمهوری اسلامی را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار داد و برای افرادی که با این نهاد مراوده‌یی داشته باشند، مجازات زندان ۲۰ ساله تعیین کرد.
وزارت خزانه‌داری آمریکا هدف از تشدید تحریم‌های اقتصادی علیه ایران را اعمال فشار بر این کشور برای توقف برنامه تولید موشک‌های بالستیک و افزایش تنش در منطقه توسط سپاه پاسداران جمهوری اسلامی عنوان کرد.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
579989
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
93
135
769
577284
2705
11046
579989

آی‌پی شما: 100.26.176.182
امروز: پنج شنبه، 21 آذر 1398