افزایش قیمت و سهمیه بندی بنزین منتفی است

سخن‌گوی هیأت رییسه مجلس شورای اسلامی گفت: افزایش قیمت بنزین و سهمیه بندی آن منتفی است اما کارت سوخت برای ساماندهی احیا می‌شود.

بهروز نعمتی سخن‌گوی هیأت رییسه مجلس در جمع خبرنگاران درباره‌ی مسایل مطرح شده در جلسه غیرعلنی روز دوشنبه اظهار داشت: در این جلسه موضوعات مهم اقتصادی از جمله اصلاح ساختار بودجه که قرار است دولت انجام دهد، مسایلی مطرح شد و نوبخت سناریوهای مختلفی درباره‌ی این موضوع مطرح کرد و قرار شد کمیته مشترکی با مجلس تشکیل شود و این سناریوها مورد بررسی بیش‌تری قرار گیرد تا در این مدت زمانی ۴ ماهه‌یی که قرار شده بود اصلاحات بودجه صورت گیرد، این مسأله عملیاتی شود.
وی با اشاره به مطرح شدن بحث افزایش قیمت بنزین در این جلسه، گفت: سناریوهای مختلفی در این مورد هم مطرح شد اما جمع مجلس به این نتیجه رسید که افزایش قیمت بنزین نداشته باشیم و بنزین با قیمت هزار تومان عرضه می‌شود و مسیر خودش را طی خواهد کرد.
سخن‌گوی هیأت رییسه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: البته برای آن‌که ساماندهی لازم برای سوخت و هم‌چنین جلوگیری از قاچاق آن صورت گیرد، قرار شد کارت‌های سوخت احیا شود و دولت ساماندهی‌های لازم را در این زمینه انجام دهد.
وی بیان کرد: هم‌چنین در خصوص گسترش مراکز CNG در کشور از سوی دولت به ویژه برای ناوگان‌های خصوصی و تاکسی‌ها مباحثی مطرح شد تا از این طریق میزان مصرف بنزین را کاهش دهیم.
نعمتی در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که آیا احیای کارت سوخت برای سهمیه بندی بنزین است، گفت: هیچ‌گونه افزایش قیمتی صورت نخواهد گرفت و کارت سوخت صرفاً برای ساماندهی است و برای افزایش قیمت نیست و هم‌چنین مصرف بنزین سقفی ندارد. به این معنا که ممکن است فردی در ماه ۹۰ لیتر و فرد دیگری ۳۰ لیتر بنزین مصرف کند و احیای کارت سوخت صرفاً برای جلوگیری از قاچاق سوخت است.
سخن‌گوی هیأت رییسه مجلس در واکنش به سوالی مبنی بر این‌که آیا بر این اساس تا پایان سال شاهد افزایش قیمت بنزین نخواهیم بود؟ تصریح کرد: این مسأله تصمیم مجلس و دولت است و انشاالله این تصمیم پایدار خواهد بود و تا پایان سال افزایش قیمت بنزین نخواهیم داشت.
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که آیا تنشی در جلسه غیرعلنی مجلس صورت گرفت، اظهارداشت: هیچ‌گونه تنشی در این جلسه وجود نداشت!
نعمتی در واکنش به سوالی مبنی بر این‌که آیا درباره‌ی قیمت کالاهای اساسی در جلسه غیرعلنی مجلس بحثی مطرح شد، خاطرنشان کرد: درباره‌ی افزایش قیمت کالاهای مختلف مباحثی مطرح شد اما جلسه مشخصاً درباره‌ی اصلاح ساختار بودجه و افزایش قیمت بنزین بود.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
595325
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
131
337
1521
592786
4016
6582
595325

آی‌پی شما: 3.214.224.224
امروز: شنبه، 03 اسفند 1398