پایان سلطه ۸ ساله ایران برآسیا

طبق محاسبات صورت گرفته از سوی سایت فوتبال رنکینگز تیم ملی فوتبال ایران در تازه‌ترین رده بندی جهانی ۶ پله سقوط می‌کند و صدرنشینی در قاره آسیا را بعد از حدود ۸ سال از دست می‌دهد.

تیم ملی فوتبال ایران در ماه نوامبر در مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و انتخابی جام ملت‌های ۲۰۲۳ آسیا برابر عراق شکست خورد و کار برای صعود به مرحله نهایی کمی پیچیده شد. در این ماه یک فیفادی دیگر هم وجود داشت که فدراسیون فوتبال ایران نتوانست برای تیم ملی حریفی پیدا کند تا ایران از این فیفادی هم سودی نبرد.
همین دو مسأله در کنار نتایج سایر کشورها در بازی‌های تدارکاتی و رسمی ماه نوامبر باعث شده است که تیم ملی ایران در رده بندی این ماه ۶ پله دیگر سقوط کند و در جایگاه سی و سوم قرار بگیرد.
این موضوعی است که سایت فوتبال رنکینگز آن را محاسبه کرده است. ایران در ماه اکتبر چهار پله سقوط کرده بود و در رده بیست و هفتم جهان جای
داشت اما هم‌چنان در صدر آسیا بود. حالا در رده بندی نوامبر، ایران ۶ پله دیگر سقوط کرده و به رده سی و سوم رسیده است؛ یعنی ۱۰ پله سقوط ظرف دو ماه.
طبق اعلام سایت فوتبال رنکینگز، ژاپن در همان رده بیست و هشتم جهان باقی مانده و اولین تیم آسیایی در رنکینگ است. در واقع تیم ملی ایران که از زمان کی روش بر صدر آسیا تکیه زده بود حالا بعد از گذشت حدود ۸ سال این صدرنشینی در قاره آسیا را هم از دست داده است.
فوتبال رنکینگز از سقوط ایران به عنوان یکی از سه سقوط بد در بین ۵۰ تیم نخست جهان یاد کرده است. البته رده بندی رسمی از سوی فیفا احتمالاً به زودی منتشر می‌شود.
رده بندی محاسبه شده از سوی فوتبال رنکینگز به این ترتیب است:
۱- بلژیک، ۲- فرانسه، ۳- برزیل، ۴- انگلیس، ۵- اروگوئه، ۶- کرواسی، ۷- پرتغال، ۸- اسپانیا، ۹- آرژانتین، ۱۰- کلمبیا، ۲۸- ژاپن، ۲۹- ترکیه، ۲۹- صربستان، ۳۱- نیجریه، ۳۲- اسلواکی و ۳۳- ایران.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
590791
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
57
193
1393
588332
6064
7443
590791

آی‌پی شما: 18.210.24.208
امروز: چهارشنب، 09 بهمن 1398