سخن‌گوی وزارت امور خارجه:

اجازه نخواهیم داد هیچ کشوری جای‌گزین ایران در بازار نفت شود

سخن‌گوی وزارت امور خارجه گفت: ایران به هیچ کشوری اجازه نخواهد داد جای‌گزین ایران در بازار نفت شود و مسوولیت هرگونه تبعات را متوجه آمریکا و کشورهای مزبور می‌داند.

سید عباس موسوی سخن‌گوی وزارت امور خارجه موضع حکومت‌های عربستان و بحرین را در حمایت از تحریم صادرات نفت جمهوری اسلامی ایران محکوم کرد و آن را نشانه تبعیت کورکورانه از آمریکا و نادانی آنان نسبت به عواقب این اقدام دانست.
وی افزود: جمهوری اسلامی ایران به هیچ کشوری اجازه نخواهد داد جای‌گزین ایران در بازار نفت شود و مسوولیت هرگونه تبعات را متوجه آمریکا و کشورهای مزبور می‌داند. دولت و ملت ایران دشمنی بعضی کشورها را در این شرایط تاریخی هرگز فراموش نخواهد کرد.
سخن‌گوی وزارت امور خارجه هم‌چنین با اشاره به اعدام دسته جمعی ۳۷ نفر از اتباع سعودی، آن را یک اقدام از نوع جاهلیت پیش از اسلام توصیف و بر لزوم برخورد جامعه جهانی با این‌گونه اقدامات جنون آمیز تأکید کرد.
موسوی هشدار داد: عربستان سعودی در راستای سیاست فتنه انگیزی در منطقه و در سایه‌ی حمایت‌های دولت آمریکا دست به این اقدامات می‌زند و لازم است کشورهای منطقه نسبت به تبعات خطرناک این فتنه انگیزی‌ها هوش‌یار باشند.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
523737
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
405
241
803
521224
5603
14246
523737

آی‌پی شما: 3.88.156.58
امروز: سه شنبه، 31 ارديبهشت 1398