نرخ کرایه‌ تاکسی تا پایان فروردین ماه تعیین می‌شود

مدیر عامل سازمان تاکسی‌رانی گفت: تا پایان فروردین ماه نرخ جدید کرایه تاکسی‌ها تعیین تکلیف می‌شود.

علی رضا قنادان با بیان این‌که نرخ جدید کرایه تاکسی تا پایان فروردین ماه اجرایی می‌شود، گفت: براساس پیش‌نهاد شهرداری و تصویب شورای شهر تهران، نرخ کرایه تاکسی در سال ۹۸ به میزان تورم اعلامی در انتهای سال ۹۷ از سوی بانک مرکزی اعمال خواهد شد.
وی افزود: با توجه به وضعیت خاص امسال و قیمت گذاری کرایه تاکسی‌ها که بازاری دو طرفه است، یعنی از یک سمت ما با رانندگان تاکسی روبه‌رو هستیم که از جنس مردم هستند و افزایش قیمت‌ها و هزینه سفر بر زندگی آن‌ها تأثیرگذار است و از سویی مسافران و شهروندان. بنابراین باید قیمتی عادلانه برای هر دو سمت را تهیه کنیم.
قنادان ادامه داد: قیمت تمام شده حمل و نقل افزایش پیدا کرده است اما باید به این نکته توجه کنیم که حمل و نقل یک جنبه‌ی تورمی است. بنابراین تصمیم گرفتیم افزایش نرخ کرایه تاکسی براساس میزان تورم اعلامی در انتهای سال ۹۷ باشد که هنوز این میزان تورم به طور رسمی اعلام نشده است.
وی با تأکید بر این‌که نرخ کرایه‌ها در شورای شهر تهران به تصویب رسیده است، گفت: تلاش می‌کنیم تا پایان فروردین ماه کرایه تاکسی‌ها تعیین تکلیف شود و مقدمات کار که تغییر برچسب‌ها، اصلاح قیمت‌ها در پایانه‌ها است نیز در دستور قرار گیرد.
وی در پاسخ به پرسشی در خصوص این‌که در سال گذشته در نیمه دوم سال با افزایش قیمت‌ها در حوزه‌ی لوازم یدکی، لاستیک و غیره روبه‌رو بودیم و هزینه‌ی رانندگان تاکسی افزایش پیدا کرد اما نرخ آن‌ها خیر و پیش بینی برای ارسال لایحه‌ی جدید کرایه در صورت تکرار چنین وضعیتی وجود دارد، اظهار داشت: مدیریت شهر با نمایندگان رانندگان تاکسی در تماس است. سال گذشته در کنار بسته‌های حمایتی که به رانندگان تاکسی ارایه شد، لایحه‌یی برای تغییر کرایه‌ها به شورا ارسال کردیم که در صورت تصویب تنها یک ماه کرایه‌ها تغییر می‌کرد بنابراین ترجیح دادیم نرخ‌های جدید در سال جدید اعمال شود و اگر شرایط ویژه‌یی ایجاد شود، لایحه‌ی اصلاحی به شورا ارسال خواهد شد.

آخرین مطالب
آمار بازدیدکنندگان سایت
557077
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
215
342
1994
552675
6316
10063
557077

آی‌پی شما: 3.93.75.30
امروز: جمعه، 29 شهریور 1398